Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.302 kere okunmuştur

Öksürük çoğu zaman karşılaştığımız bir durumdur.Öksürük anında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise sürekli olanıdır. yani 8 hatfalık bir süreçte öksürük devam ediyorsa ihmali bile olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bir haftadan fazla süren öksürük için mutlaka doktorunuza başvurmanız sizler için oldukça önemli bir sağlık kontrolü olacaktır. Soğuk havalarda genellikle soğuk algınlığından dolayı başlayan öksürük kısa süreli olmakla birlikte doğru ve bilinçli bir ev tedavisi ile bile bir hatfa sürmeden geçebilir bu nedenle bir hatfa sonrasında süren öksürükte kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Kadınınevi.com kadın sitesi sağlık sorunlarında dikkat edilmesi gereken noktaları en açıklayıcı ve işin ehlinden sunmaya devam edecektir.

Göğüs hastalıkları uzmanı tarafından yapılan bu güzel ve bilgilendirici makaleyi sizlere sunuyoruz.

Acıbadem Bakırköy Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Süha Alzafer, “Bu süre boyunca dinmeyen öksürük tüberküloz gibi bulaşıcı veya astım ile KOAH gibi bazı kronik hastalıklar veya başka ciddi sorunlara işaret edebiliyor” diyor.
ZATÜRREDEN KALP YETERSİZLİĞİNE…

Öksürük genellikle üst ve alt solunum yollarındaki irritasyon sonucu görülüyor. Ayrıca zatürree, akut ve kronik bronşit, amfizem, astım bronşektazi ile tüberküloz gibi akciğerlerin hemen hemen tüm hastalıklarında ortaya çıkabiliyor. Akciğer tümörleri ve akciğerlere bağlı bazı sorunlar da öksürüğe neden olabiliyor. Ayrıca sinüzit, çeşitli alerjik hastalıklar ve kalp yetersizliği gibi akciğere bağlı olmayan hastalıklar ve bazı tansiyon ilaçları da öksürük yapabiliyor. Bazen geniz akıntısı veya kulak kiri bile öksürüğe yol açabiliyor. Buşonun, yani kulak kirinin temizlenmesiyle öksürük ortadan kalkabiliyor. Sigara içen kişiler de öksürüklerini genellikle ‘sigara öksürüğü’ olarak tanımlıyor ve pek önemsemiyorlar. Ancak bu kişilerde uzayan öksürüklerde tümör olasılığını da göz önüne alarak radyolojik tetkik yapılması gerekiyor.

Makalenin devamını okumak için forum sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 

Makalenin devamı için tıklayın

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim