Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.796 kere okunmuştur

2014-sac-modeli2014 yılı için hazırlanmış bu özel saç rengi trendleri arasında gerçekten harikalar yaratacak ve sizleri yeniden canlı ve gözde kılacak harika renkler var. 2014 yılı içerisinde değişime ilk olarak saçınızla başlamak iyi bir başlangıç olacaktır. Saç renginizin değişimi herkesin dikkatini çekecektir. Şimdi 2014 yılı için hangi saç renkleri moda ve yoğunlukta kullanılmaktadır birlikte bunlara bakalım

2014’te daha cüretkar olmaya karar verdiniz ve şimdi sözünüzü tutma şansını yakaladınız. Yeni yılı muhteşem bir meydan okumayla başlatmaya ne dersiniz? Saçınızın rengini tamamen değiştirin.

Sizi motive etmek için ünlülerin saçını boyayan ve listesinde Kate Winslet, Charlize Theron, Jessica Alba ve Naomi Watts gibi isimler bulunan New Yorklu renk uzmanı Kyle White’tan 2014’ün saç rengi trendlerini paylaşmasını istedik. Bize dört trendden söz etti.

1. Platin sarının yılı.

Vogue ve Marie Claire dergilerinin koyu renk saçlı editörleri platin rengini talep etmeye başladılar” diyor David Frank Kuaför’ün renk uzmanı David Todd. Eskiden koyu renk saçlı güzellerin yürüdüğü podyumlarda da sarı tonlarının en açık halini görmeye başladık Elle Fanning, Miley Cyrus ve hatta Kim Kardashian bile açık sarı tonlarını tercih ediyorlar. Todd, bunun Amerika’daki tüm kuaför salonlarında görüldüğünü söylüyor.

2. Monokromatik renk yeni güçlü ton.

Todd, arada veya cansız tonların olmadığı net saç renklerini “güçlü renk” olarak tanımlıyor. Renginiz kırmızı, sarı veya koyu olsa da belirgin röflesiz, yoğun ve güçlü olmalı. Sarılar parlak ve aydınlık, esmerler koyu ve doygun, kızıllarsa canlı olmalı.

3. Pastellerin modası geçti.

Todd, “Daha az görmeye başladığım ve 2014’te modasının geçeceğini öngördüğüm renk trendi, yetişkin kadınlardaki pembe, mavi ve diğer gökkuşağı renkleri” diyor. “Bu saç boyalarının çok büyük renk molekülleri olduğu için çabuk akıyorlar ve birkaç şampuanlamadan sonra soluk bir dağınıklık gibi görünüyorlar.” 13 yaşındakiler için uygun ancak bizim yaşımız için? Çok değil.

4. Renk geçişleri güncelleniyor.

“Modern renk geçişleri, köklerdeki koyuluğun uçlara doğru hafif değişimler ve tonlar arası belirsizleştirmelerle açılmasıyla ilgili” diyor Todd. Gwyneth Paltrow, Olivia Wilde, Vanessa Williams ve Sharon Stone’un saçlarıyla ilgilenen Hollywoodlu renk uzmanı Frank Galasso, renk geçişinin harika ve az bakım gerektiren bir saç rengi açma yöntemi olduğunu ekliyor.

“Doğal renginiz yüzünüzü çerçevelemeye devam edecek. Böylece çok güçlü olmadan açık renk tonunu tecrübe etmiş olacaksınız” diyor Galasso. “Ben her zaman doğal rengin üç ton açığı röfle tavsiye ediyorum. Bu, saça parlak bir ışıltı veriyor.”

Saç Rengi Değişimi: Kendi Başına veya İşin Uzmanıyla?

Doğal renginizden bir veya iki ton açığını deneyecekseniz günümüzün evde uygulanan dört dörtlük renk ürünleriyle harika sonuçlar elde edebilirsiniz. (Daha çarpıcı değişimler için bir uzmandan yardım alın. Örneğin, esmerden platin sarıya geçişin komplike sürecini uzmana bırakabilirsiniz.) Ayrıca, birçok boya markasının internet sitesi tavsiyelerle dolu. Bu siteler sizi çevrimiçi sohbetlerle uzmanlara bağlayabilir ve onlardan size uygun rengi seçme ve uygulama konusunda ipuçları alabilirsiniz.

Todd, renk değişimine açık fikirli olarak yaklaşmanızı tavsiye ediyor. “Neyin uygun olup olmadığı konusunda görüş alarak başlayın. Genellikle kendimize objektif olarak bakamayız ve rutine bağlarız. Bir dakikalığına size en uygun rengin hangisi olduğuyla ilgili düşüncelerinizi unutun ve profesyonel tavsiyeler alın” diyor. Kış süresince saçlarınızı koyu renk tutmanız gerektiği fikrini aklınızdan çıkarın. Todd, “Genel inanışın aksine, kış mevsimi biraz açık renkleri denemek için harika bir zaman. Ten rengi açıldığı için daha az renk iyi oluyor.” 

Saç Rengini ve Parlaklığını Koruyun

Muhteşem renge kavuştuktan sonra biraz itinayla onu koruyabilirsiniz. “Her saç bakım rutininin temeli iyi şampuan ve saç kremine dayanıyor. Özellikle de boyalı saçlar için formülize edilmiş olanlar” diyor White. Renk koruyucu şampuan gibi ürünler saçınız için koruyucu bir dış tabaka oluşturur. Bu da rengin soluklaşmasını engellemenin yanı sıra saça yumuşaklık ve parlaklık katar.

Sıcak
şekillendirici gereçler kullandığınızda mutlaka sıcaklık koruyucu ve parlatıcı
sprey uygulamayı unutmayın. “Tıpkı, kurutucuya koyulduklarında renkli
giysilerin solması gibi saçlar da düzleştirici ve diğer sıcak şekillendirici
gereçlerle soluk ve mat hale gelebilir.”Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim