pratik ve kolay tarifi ile sizlere çok özel bir pasta tarifi sunuyoruz. Bisküvili rulo pasta tarifi sizlerin en kolay
Kapalı giyinen hanımlar için D&G imzasıyla ve kalitesiyle 2017 ilkbahar yaz tesettür giyim modası. İslami kadın
Nişan kıyafetlerinde tercih olarak sizlere yepyeni bir trendi sunacağız. Nişan elbise seçimleri kadar kombin yapma
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.045 kere okunmuştur

sigarayi_birakan_kadinlarSigaranın temel tehlikesinin farkında olmayan hiç bir insan yoktur. Özellikle sigaranın ilerleyen yaşlar sonrasında ki tehlike sınırı gerçekten tahminlerin bile çok ötesindedir. Sizlere özellikle kadınların sigara kullanımında nasıl bir yanlış yaptıklarını ve en azından 40 yaş öncesi sigarayı bırakmış biri ile bırakmayıp devam eden biri arasından karşılaştırmayı sunarak daha cazip bir tablo sunabiliriz. Düşünsenize 40 yaşından önce sigarayı bırakıyorsunuz ve tam 9 yıl fazladan cebiniz de. Tabi bu durumda yaratılış gayesine zıt düşerek bu tarz bir olayı vaat etmiyoruz. Bilimsel çalışmaların sonucunda tahmini olarak ortaya çıkan sonuçtan sizleri haberdar ediyorum. Sigaranın büyük bir nimet olarak bizlere sunulduğunu unutmayın, sigaranın yok ettiği hayatları bir an bile düşünmeniz sizleri soğuk duş etkisi ile başbaşa bırakacaktır. Kadininevi.com kadın sitesi sağlık problemi olan sigaranın bu etkisi ile ilgili araştırmayı sunuyor.

Araştırmacılar, yüzde 20’si sigara içen, yüzde 28’i sigarayı bırakmış ve yüzde 52’si hiç sigara içmemiş 50-65 yaşındaki katılımcılara 3 yıllık aralarla yaşam tarzları ve sağlık durumlarını sordu.

İngiliz ”Lancet” dergisinde yayımlanan araştırma, sigara içen kadınların yaşam süresinin hiç sigara içmeyenlerden ortalama 11 yıl az ve 70 yaşından önce ölme riskinin yüzde 24 olduğunu gösterdi.

Bilim adamları, 40 yaşından önce sigarayı bırakan kadınların ömrünün ”9 yıl uzadığını”, hatta 35 yaşından önce sigarayı bırakanların 10 yıl ”kazandığını” belirledi.

45-55 yaşında sigarayı bırakanların erken doğum yapma riskinin hiç sigara içmemiş kadınlardan yüzde 56 fazla olduğunu belirten bilim adamları, yine de sigarayı bu yaşlarda bırakanların ömrüne 6-7 yıl ”eklenebileceği” vurguladı.

Araştırmaya imza atanlardan Richard Peto, sigarayı orta yaşlarda bırakmanın yıllar kazandırdığını ancak bunun kadınların 40 yaşına kadar hiçbir tehlike olmadan sigara içebileceği anlamına gelmediğini, hiç sigara içmemiş kadınlara göre sigara içenlerin ölüm riskinin yüzde 20 fazla olduğunu ifade etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  • […] Sigaranın temel tehlikesinin farkında olmayan hiç bir insan yoktur. Özellikle sigaranın ilerleyen yaşlar sonrasında ki tehlike sınırı gerçekten tahminlerin bile çok ötesindedir. Sizlere özellikle kadınların sigara kullanımında nasıl bir yanlış yaptıklarını ve en azından 40 yaş öncesi sigarayı bırakmış biri ile bırakmayıp devam eden biri arasından karşılaştırma40 Yaşından Önce Sigarayı Bırak 9 Yıl Fazla Yaşa: 40 Yaşından Önce Sigarayı Bırak 9 Yıl Fazla Yaşa […]

Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi
Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi

Son Eklenen Videolar

Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi
Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim