Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.061 kere okunmuştur

kadin_guzellik1 – İyi bir parfüm, bir müzik grubu gibidir. Nasıl bir müzik grubunda; bazen enstrümanların hepsini çok net duyamasak bile oluşturduğu bütünlük bizi etkiler ise, parfüm de aynı şekildedir. Notalardan ve esanslardan oluşur. Bu notaların detaylarını belki duyamazsınız ancak varlığını hissedebilmeniz gerekir. En güzel parfümler, notaları arasındaki geçişi en az hissettirerek kalıcılığı saylayabilmiş parfümler olmuştur. Siz de teninizin dokusu ve kokusuyla en uyumlu parfümü seçmelisiniz. Bunun için denemekten yılmamanız gerekiyor.

2 – Kırmızı ruj, kontrol etmesi en az taşıması kadar zor olan bir makyaj malzemesidir. Çabucak bulaşabilir, dağılabilir. Bulaşması da dağılması da çok belirgin olur. O yüzden kırmızı ruj sürdüğünüzde, rujun sürdüğünüz yerde kalması gerekiyor. Çok kalın olmayan dudak kalemi ile dudaklarınızın etrafına bir sınır çizdikten sonra, cilt tonlarınıza uyan bir kırmızıyı uyguladığınızda mükemmel şekli ve rengi dudaklarınızda göreceksiniz.

3- Makyaj çantanızı ve diğer bütün kozmetik ürünlerinizi altı ayda bir kontrol edin. Kullanım süreleri dolan ürünlerinizden kurtulun. Ayrıca dikkatsiz bir anınıza denk gelip kullanarak cildinize zarar vermenin önünü kesmiş olursunuz. Süresi dolmaya veya bitmeye yakın ürünlerinizi de hızlıca değerlendirip ürün çeşitliliğinizi arttırmış olursunuz.

4 – Asetonunuzun olmadığı bir zamanda, ojenizden kurtulmak için küçük bir ipucu… Kurtulmak istediğiniz eski ojenizin üzerine, yeni bir oje sürün. Sürdükten hemen sonra ojeyi temizleyin. Bu sayede altta kalan eski ojeden de kurtulmuş olacaksınız.

5 – Makyaj, kadının güzelliğini sıfırdan en üst seviyeye çıkarmak amaçlı yapılamaz. Makyajın en temel amacı; yüzde var olan güzelliği parlatıp ortaya çıkarmaktır. Güzel bölgelerini ortaya çıkarmak fikrini unutup, kendilerini yeni baştan yaratmaya çalışan kadınların makyajlarının ne kadar fiyasko olabileceğini çok görmüşüzdür. Az ile çok şey elde edebilirsiniz. Eğer aynaya baktığınız anda kendi kendinize “Çok mu aşırı oldu?” diye bir soru sorarsanız, hatta zihninizden böyle bir düşünce geçerse bile, muhtemelen aşırı olmuştur.

6 – Yanaklarınızı ve doğal olarak elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için yapmanız gereken şeyler çok basit. Öncelikle pudranızı cilt renginizden biraz daha koyu tonda olacak şekilde seçmelisiniz. Pudrayı da eğik bir çırça ile uygulamalısınız. Pudrayı şakaklarınızdan başlayarak elmacık kemiklerinizin altına doğru eğik fırçayla uygularsanız, yanklarınızın ve elmacık kemiklerinizin daha belirgin olacağını göreceksiniz.

7 – Cildinize ve cilt tonunuza en uygun fondöteni seçmeniz çok önemli. Bunun için cildinize en uygun tonda olduğunu düşündüğünüz fondöteni çene kemiğinize bir miktar sürün. Bunu doğal ışıkta yapmanız gerekiyor. Bu sayede çenenize sürdüğünüz fondötenin rengi ile boynunuzun rengini kıyaslayabilecek durumda olacaksınız. Bu kıyaslama sonrasında da cildiniz için en uygun fondöteni seçebilmeniz daha kolay olacaktır. Daha açık tonda ya da daha kolay tonda fondöten tercih edebilirsiniz.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  • […] 1 – İyi bir parfüm, bir müzik grubu gibidir. Nasıl bir müzik grubunda; bazen enstrümanların hepsini çok net duyamasak bile oluşturduğu bütünlük bizi etkiler ise, parfüm de aynı şekildedir. Notalardan ve esanslardan oluşur. Bu notaların detaylarını belki duyamazsınız ancak varlığını hissedebilmeniz gerekir. En güzel parfümler, notaları arasındaki geçişi en az hissett7 Maddede güzellik önerileri: 7 Maddede güzellik önerileri […]

Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim