Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.244 kere okunmuştur

Bekar olan kızlar için en ideal olanı doğru bir meslek gurubunda iş sektörüne yönelmeleri ve kendilerini iş dünyasının uyumuna kendilerini alışmaları güzel olacaktır. Kadının günümüz gözüyle çocuk yap, evi temizle mantığının dışına çıkarılması gerekmektedir.KAGİDER ve GfK TÜRKİYE araştırma şirketi işbirliği ile gerçekleştirilen ”Kadınların İş Gücüne Katılımı Kamuoyu Araştırması”nın sonuçlarından derlenen bilgilere göre, kadının toplumdaki görevleri arasında ”çocuk doğurmak-büyütmek”, ”ev işleriyle ilgilenmek”, ”çalışmak-para kazanmak” ve ”sivil toplumda gönüllü işler yapmak” öne çıkıyor.

Türkiye’nin kentlerini temsil eden 14 ilde 15 yaş ve üzeri 1.313 kişiyle görüşülerek yapılan araştırmaya göre, kadın-erkek ayrımında bakıldığında ”çocuk ve ev işleriyle ilgili konuların” kadınlara oranla erkekler arasında daha fazla kadının temel görevleri arasında sayıldığı tespit ediliyor. Çalışmak-para kazanmak kadınların yüzde 53,4’ü tarafından kadının temel görevi olarak görülürken erkekler arasında bu oran yüzde 42,5’e geriliyor. Erkeklerin yüzde 58,7’si de ”çocuk büyütmeyi” kadının temel görevi olarak görüyor.
“BEKAR KADIN ÇALIŞMALI”

Araştırmaya göre, kadının ”bekar”olması, ”evli-çocuksuz” olması veya ”evli-çocuklu” olması çalışma durumu hakkındaki değerlendirmeleri de etkiliyor. Bekar bir kadının çalışmasını destekleyenlerin oranı yüzde 89,3 iken evli-çocuklu bir kadının çalışmasını destekleyenlerin oranı yüzde 75,6’ya düşüyor. Her üç kişiden biri evli ve çocuklu bir kadının hangi koşulda olursa olsun isterse çalışabilmesi gerektiğini düşünüyor. Benzer bir oran kadının paraya ihtiyacı varsa çalışabileceğini düşünenler için de geçerli.
KADINLAR İÇİN İDEAL MESLEK

Öte yandan, araştırmaya katılanların yarıdan fazlası (yüzde 56) kadınlar için ideal meslekler olduğunu belirtti. İdeal olduğu düşünülen mesleklerin başında yüzde 65,8 ile öğretmenlik geliyor. Bunu sırasıyla doktorluk, hemşirelik, memurluk, avukatlık ve bankacılık izliyor. Sekreterlik, kuaförlük, muhasebecilik ve terzilik de ideal meslek grupları arasında yer alıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  • MehmetYazıcı 07 Kasım 2013 10:07 tarihinde demişki

    Bu başbakan bekar başörtülü kadınların cinsel hayatları yok filan mı sanıyor. Seks için illa kadın erkek aynı evde kalması gerekmiyor ki saf

Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim