Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.110 kere okunmuştur

Son zamanlarda Cem’in babası ilginç bir olay yüzünden soluğu stadyumda almıştır. Cem okulda pek ilgi görmeyen popüler olmayan bir çocuktu taa ki ben Fenerbahçe’de oynuyorum diyene kadar. O olaydan sonra etrafında bir sürü arkadaşı olmuştu. Cem’de iyice abartıp ben size forma bile getiririm inanmayan varsa diyerek bir yalanın içine girmişti. Bu durumda yapacağı tek şey babasından bir forma getirmesini istemesiydi zira bunun yalan olduğu ortaya çıkarsa cem’in zar zor kazandığı popülaritesi sona erebilirdi. Sizce cem’in söylediği bu söz yalan mıdır ? yoksa ufak sempatik beyaz yalan tabirine mi uyar?

Cem’in söylediği bir yüceltilmiş yalandır çevrenin ilgisini kazanmak için olmayan bir şeyi var gibi göstermiş ailesini zor durumda bırakmıştır. Yapılması gereken ise cem ile konuşup bunun doğru olmadığını izah etmektidir. Çünkü yalanların ardı arkası kesilmeyecektir.

Ali de kronik bir sorun olduğunu düşünür ailesi. Zira 2 yaşında komşuda ne görse alır bişey demezdi. 3 4 yaşlarına geldiğinde ailesi öğretmesine rağmen yine devam etmiştir bu duruma. Ailesi gün geçtikçe içten içe tedirgin olmaya başlamıştır. 2. sınıfa geldiğinde eve her gün bir kalemlik dolusu kalem silgi ile eve gelmektedir. Ailesi çok tedirgin olmuş sonunun nereye varacağını düşünürken. Bu olay bir daha tekrar etmemiştir. Sizce bu bir hırsızlık mıdır? eğer öyle ise sebepleri nelerdir?

Bu tamamiyle bir hırsızlık olayı değildir 2 yaşında ki bir çocukta herşey benim düşüncesi olduğundan mülkiyet fikri yoktur. Herşeyin ona ait olduğunu istediği zaman alabileceğini düşünür. Ona göre bunda da bir sorun yoktur ki durum da böyledir. 3 4 yaşlarında ailesinin dediklerini anlar algılar ama karşı koyamaz çok küçük olduğu için. Okula başladığında da 1. ve 2. sınıf seviyesinde olanlar hırsızlık olarak kabul edilmez çünkü bu yaşta ki çocuğun kalemlerde silgilerde gözü kalması doğaldır. Bir olayın hırsızlık olarak kabul edilmesi için 9 10 ve ileriki yaşlarda devam etmesi gerekmektedir. Ali’nin yaptığı bu durum 8 yaşında son bulduğu için hırsızlık olarak isimlendirilmez.

Melih sürekli küfür eden bir çocuktur. 3 4 yaşlarında başlamış bu durum ve suan 10 yasına gelmesine rağmen hala devam etmektedir. 3 ila 4 yaşları arasındayken ailesinden ilgi görmek için başvurduğu bu yöntemden olumlu tepki alan melih. Yıllar ilerledikçe okulda arkadaşsız olduğu için bile küfür ederken arkadaş ortamı içinde bulmuştur kendini. Melih’in küfür etme nedenleri nelerdir? ve bunun için neler yapılabilir ?

3, 4 yaşlarında küfür etmesinin nedeni aileden ilgi görme isteğidir dikkat çekmek ve ilgi görmek bu yaştaki çocuklar için vazgeçilmez birşeydir. Bunun için de küfür etmeyi tercih etmiştir Melih. İlerleyen yaşlarda da arkadaşsız kalmasının etkisi ile akranları tarafından onaylanmak için küfür yolunu seçmiştir melih. Küfür etme alışkanlığı zaman ile düzeltilebilir bunun için ailesinin uygulaması gereken bir kaç yöntem olabilir. En etkili yöntem olarak kötü sözcüklerin yıpratılması tercih edilebilir. 10 dakika boyunca duvara dönüp o sözcüğü söylerse Melih o sözcük anlamını yitirecektir. Burda babanın otoriter olması da özellikle bir önem teşvik eder

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim