Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.673 kere okunmuştur

Ülkemizde dul kadınların çok zor durumlarda kaldığını ve geçim zorlukları ile karşı karşı kaldıkları gerçeğine sonunda hükümet tarafından el atıldı. Aile ve sosyal politikalar bakanı artık bütün dul kadınlara aylık bağlanacağı müjdesini verdi. Dul kadınların ekonomik koşullarda zayıf kalması varolan zülümlerede boyun bükmesi anlamına geliyordu. Aylık maaşın ücreti konusunda halen net bir rakkam olmadığından ve bu proje çok yakın tarihte yürülüğe girecek ve yaklaşık 150.000 civarında kadını kapsayacak bir tasarı olacaktır. Eşi vefat etmiş ve çaresiz kalmış kadınlarında artık güzel bir maaşla hayatlarını idame edeceklerini ümid ediyoruz.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan görüşmede, konunun cuma ve bayram hutbelerinde kadın erkek eşitliği ve şiddetle mücadelede İslam dininin bir sevgi ve barış dini olduğu ve konuyla ilgili duruşun anlatıldığını belirten Şahin, şöyle konuştu: ”Şiddet gören kadın nereye gidecek, gittiğinde kolluk ona nasıl yardımcısı olacak? Buna ilişkin çalışmalar BM ile yapılan protokolle başlamıştır. 40 bin polisimize eğitim verilmiştir. Ayrıca, acile gelen kadına nasıl yaklaşılacağı, tedavi edileceği, psikolojik destek verilmesi de sağlanmıştır. Aile mahkemeleri hakimleri ve Cumhuriyet savcılarıyla da eğitim çalışmaları başlamıştır ve devam etmektedir. 74 milyonu kapsayan bu topyekün eğitim seferberliğini önemsiyoruz.”

DULLARA AYLIK BAĞLANACAK

Bakan Şahin, internet nedeniyle boşanma olayları yaşandığını ve boşanmaların yüzde 10’unun bu nedenle meydana geldiğini ifade etti. Uyuşturucu ile mücadele konusunda da çok yoğun bir çalışma yürütüldüğünü anlatan Şahin, ”Buna ilişkin araştırma yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlanacak. Araştırma o noktada kalmayacak, proje üreteceğiz” dedi. Eşi vefat etmiş kadınların durumuna ilişkin de bir çalışma yapıldığını anlatan Şahin, ”Bu durumun 150 bin haneyi ilgilendirdiğini gördük. Eşi vefat etmiş bu insanlara aylık bağlanacak bir sisteme geçiyoruz. Bunlar kaymakamlığa gelmeden onurlu bir şekilde bu paralarını alacaklar” diye konuştu. Başkanvekili Meral Akşener, sözlü soruların yanıtlanmasının ardından Komisyon ve Hükümeti yerine oturmaması üzerine birleşimi yarın saat 13.00’te toplanmak üzere kapattı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  • Leyla 19 Mart 2012 21:57 tarihinde demişki

    Öncelikle böyle hayırlı bir işe vesile olan herkese çok teşekkür ederim. Yapılan iş çok güzel ama eksik buluyorum eğer bir hayır iş yapılacaksa bu tam ve gerektığı gıbı yapılmalıdır.Bildiğiniz üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesınde bir çok kadınımız resmı nikahı olmayıp sadece dini nikahla evli bulunmaktadır. Fakat belırttığınız yardımın sadece resmı nikahlılara uygulanmasını adaletli bulmuyorum. Bekar görundüğü halde resmıyette çocuğu olabılıyorsa üzerinde kayıtlı ise devlet bunu bu şekilde kabul ediyorsa devletın uyguladığı yardımı almayada hakkı olmalıdır.Sonuçta oda bu ülkenin bir kadını ve maddi manevi her türlü yardıma ıhtıyacı bulunmaktaıdr.Yeterince mağduriyet yaşamışlardır. Bunu çevremde çoğu kez görekteyim ve sizde bunu tahmın edebılmektesınız . Bu işe gönül vermişlere ve ilgilenenlere sesleniyorum lutfen durumu daha detaylı düşünun ve gerekeni yapın.

Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim