Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.237 kere okunmuştur

Hamilelik döneminin bitmesiyle birlikte artık dünyanın en mutlu annelerinden birisiniz. Çünkü dünyalar güzeli bir bebeğiniz oldu. Hamilelik sürecinde bir çok zorlukla baş ettiniz, şimdi sıra bebeğinize erhaba demenin zamanı geldi. Emzirme döneminde iki kavram söz konusu olur ve belkide duyduğunuzda oda ne diyebileceğiniz iki kavramı sizlerle paylaşacağız. Ön süt ve son süt kavramları ne anlama gelmektedir. Bir anne için bu iki kavramın önemi nedir. İlk süt tahmin ettiğiniz gibi ilk akan süte verilen isimdir. ama son süt ise süt gelmesi değil aksi bir durumu göstermektedir. Kadininevi.com kadın sitesi emziren annelerin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor ve işte sizlere bu iki kavramın en net açıklamaları

 

Ön Süt

Ön süt, emzirme sürecinin başlangıcında gelen ilk süttür. Laktoz açısından zengin olduğundan daha tatlıdır. Bu nedenle de bebek için tadı daha güzeldir ve bebeğin anne sütünü emmeye başlamasını kolaylaştırır. Ayrıca bu sütte daha fazla su bulunduğundan bebeğin susuzluğunu da kolayca bastırır.

Son Süt

Son süt, emzirme sürecinin sonunda salgılanır. Daha kıvamlı ve yağ açısından zengin olup daha fazla enerji verir. Bebek için önemli olan bu son sütün bebeğe verilmesini sağlamak için emzirmenin her iki memeden kısa süreyle yapılması uygun değildir.
Bir memenin tamamen boşaltılması (10-15 dakika sürer) daha iyidir.

Yaşamın ilk haftalarında emzirme sıklığını sınırlandırmak tavsiye edilmez; bebeğiniz ne zaman emmek isterse anne sütünüzü veriniz.
Bebekler başlangıçta günde 12 ile 15 kere ve genelde düzensiz aralıklarla süt içeceklerdir, bebekler genelde altıncı haftadan itibaren düzenli olarak emmek istemeye başlarlar.

Mümkünse bebeğinizi, son süte ulaşıncaya dek tek bir memeden emzirin – bebeğiniz henüz doymadığını belirtiyorsa ikinci memeden emzirmeye başlayın.

Emziren anneler sigara içmemeli veya alkol almamalıdır.
Emzirirken herhangi bir ilaç almadan önce doktorunuza danışmak önemlidir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim