pratik ve kolay tarifi ile sizlere çok özel bir pasta tarifi sunuyoruz. Bisküvili rulo pasta tarifi sizlerin en kolay
Kapalı giyinen hanımlar için D&G imzasıyla ve kalitesiyle 2017 ilkbahar yaz tesettür giyim modası. İslami kadın
Nişan kıyafetlerinde tercih olarak sizlere yepyeni bir trendi sunacağız. Nişan elbise seçimleri kadar kombin yapma
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 974 kere okunmuştur

Hamilelik döneminin bitmesiyle birlikte artık dünyanın en mutlu annelerinden birisiniz. Çünkü dünyalar güzeli bir bebeğiniz oldu. Hamilelik sürecinde bir çok zorlukla baş ettiniz, şimdi sıra bebeğinize erhaba demenin zamanı geldi. Emzirme döneminde iki kavram söz konusu olur ve belkide duyduğunuzda oda ne diyebileceğiniz iki kavramı sizlerle paylaşacağız. Ön süt ve son süt kavramları ne anlama gelmektedir. Bir anne için bu iki kavramın önemi nedir. İlk süt tahmin ettiğiniz gibi ilk akan süte verilen isimdir. ama son süt ise süt gelmesi değil aksi bir durumu göstermektedir. Kadininevi.com kadın sitesi emziren annelerin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor ve işte sizlere bu iki kavramın en net açıklamaları

 

Ön Süt

Ön süt, emzirme sürecinin başlangıcında gelen ilk süttür. Laktoz açısından zengin olduğundan daha tatlıdır. Bu nedenle de bebek için tadı daha güzeldir ve bebeğin anne sütünü emmeye başlamasını kolaylaştırır. Ayrıca bu sütte daha fazla su bulunduğundan bebeğin susuzluğunu da kolayca bastırır.

Son Süt

Son süt, emzirme sürecinin sonunda salgılanır. Daha kıvamlı ve yağ açısından zengin olup daha fazla enerji verir. Bebek için önemli olan bu son sütün bebeğe verilmesini sağlamak için emzirmenin her iki memeden kısa süreyle yapılması uygun değildir.
Bir memenin tamamen boşaltılması (10-15 dakika sürer) daha iyidir.

Yaşamın ilk haftalarında emzirme sıklığını sınırlandırmak tavsiye edilmez; bebeğiniz ne zaman emmek isterse anne sütünüzü veriniz.
Bebekler başlangıçta günde 12 ile 15 kere ve genelde düzensiz aralıklarla süt içeceklerdir, bebekler genelde altıncı haftadan itibaren düzenli olarak emmek istemeye başlarlar.

Mümkünse bebeğinizi, son süte ulaşıncaya dek tek bir memeden emzirin – bebeğiniz henüz doymadığını belirtiyorsa ikinci memeden emzirmeye başlayın.

Emziren anneler sigara içmemeli veya alkol almamalıdır.
Emzirirken herhangi bir ilaç almadan önce doktorunuza danışmak önemlidir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi
Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi

Son Eklenen Videolar

Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi
Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim