Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.927 kere okunmuştur

Fransa’da müslüman olmak nasıl bir duygu, bilir misiniz?. BU soru sorulduğunda belkide bir çoğumuzun biz daha fransayı göremedik ki cevabı ile soru değerini kaybedecektir. Bugün ki konumuzda Genç bir kızın hayatı boyunca kendini hep eksik hisetmiş olmasıyla devam eden hayatının bir ışıkla yeniden hayat olmasının hikayesini anlatmaya çalışacağız. Dünyada kadınları belkide en iyi anlayan dini anlamda olgu İSLAMİYET’tir. Bu gerçeği müslaman olduktan sonra değil açık bir düşünceyle söylemek mümkündür. Fransada yaşayan Justine adlı genç kız daha 16 yaşında iken yaşadığı hayat zülmünü arkadaşının yakın ilgisi ve dinine olan bağlılığı ile merhaba diyor ve sonrasında ailesine olayı açıklamaya karar vermesiyle birlikte aleni bir yaşama dönüşüyor.

ARKADAŞI VESİLE OLDU

Fransız asıllı Müslümanlardan birisi olan Justine de Avrupa’da yükselen İslam’ın yeni yüzünü temsil edenlerden. Fas asılı kız arkadaşı sayesinde sessizce İslam’la tanışan Justine şimdi 22 yaşında… 17 yaşından bu yana doğru yolu bulmak için çalıştığını belirten Justine, “Arkadaşım Müslümanlığını yaşıyordu, ben ise boşlukta gibiydim. Bana karşı çok kibar ve sevecendi. Böylece bu kültürle ilgilenmeye başladım ve İslam’la tanıştım. Kitaplar okudum. Ailemden gizli olarak ilk şahadet getirdiğimde olağanüstü hiçbir şey olmadı. Her şey normaldi. İkinci sefer söylediğimde gerçekten ne dediğimi biliyordum. Çünkü Müslüman arkadaşlarım sohbetlerinde beni bilgilendirdiler. Bu gelişmelerden sonra Allah’a daha yakın olduğumu hissetmeye başladım” diyor.
DUALARI EZBERLEMEYE ÇALIŞIYOR

İslam üniversitesine kaydını yaptıran?Justine, 5 vakit namazını ihmal etmiyor. Fıkıh konusunda bilgilerini geliştirmeye çalışan?Justine, evindeki aynasının önüne iliştirdiği duaları ezberlemeye çalışıyor.

Bir Faslı ile evlenen Justine şimdi çok mutlu.
AİLESİ TEPKİ GÖSTERDİ

Justine, Müslüman olduktan sonra ailesi ve yakınlarından aldığı tepkileri nezaketle karşıladığını belirterek “Annem, babam ve erkek kardeşimin tepkilerini ilk üç hafta aşmaya çalıştım. Önce annem öğrendi Müslüman olduğumu, ilk duyduğunda çok sinirlendi. Fakat tam tersine, benim ona bir anne şefkati ile yaklaşmam, onun üzerinde etkili oldu. Annemin bana karşı değişen olumlu tavırları babama ve erkek kardeşime de yansımaya başladı” dedi.
MUTLULUĞUM İÇİN RIZA GÖSTERDİLER

İslam’ı seçmesinin evliliğini de etkilediğini ifade eden Justine, “Arkadaşlarım vasıtasıyla Fas asıllı Ali’nin evlilik teklifini kabul ettim. Ailemi de; bir Müslüman kızın bir Müslüman erkekle evlenmesinin zaruriyetini anlatarak ikna ettim. Onlar da mutluluğum için rıza gösterdiler” diyor.

Vaktinin önemli bir kısmını Arap edebiyatına ayıran Justine; Kur’an-ı kerim öğrenmeye karar vererek İslam üniversitesine kaydını yaptırmış. Tam bir Müslüman gibi yaşamak istediğini belirten Justine, “İslam’a girdikten sonra haramlar ve helallere ilişkin bilgilerimi geliştirdim. Şimdi İslamiyet’le yeni bir hayata başladım. Beş vakit namazımı kılıyorum. Biliyorum ki benim mutluluğum, Fransız akrabalarımı da etkileyecek, belki de onlar da bu yolu seçecek” diyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  • Elif Nur 04 Ekim 2012 13:22 tarihinde demişki

    bu müthiş bir şey. bu doğru yola gelmeyi başaran kızın hikayesinden bahsediyorum. Ben de isterim böyle arkadaşlara vesile olmayı. Bu yüzden müslüman olarak mutlu olduğumuzu herkese yansıtmalıyız

Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim