Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.495 kere okunmuştur

ruya-gormekve-basariRüyalar konusunda yapılan bir çok araştırma var ki bu araştırmaların en etkileyici olanı ise gördüğü rüyayı hatırlayan bireylerin gerçek hayatlarında olaylara karşı daha etkili ve başarılı oldukları yönündedir. Rüyalar konusunda bir çok farklı algı olmasına rağmen bu tarz bir olyın varlığı gerçekten çok önemli gördüğünüz rüyayı hatırlıyor olmanız bile sizlere büyük bir alternatif sunmaktadır. Şimdi sizlere uluslar arası yapılan bu araştırmada en çarpıcı noktaları paylaşacağız. Tabi bu sürecin işleyiş şekli ise belli yaş aralıklarında alınan denekler üzerinde yapılan bu araştırma gerçekten güzel sonuçlar çıkartmış. Kadininevi.com kadın sitesi olarak sizlere bu tarz güzel makaleleri sunmaya devam edeceğiz. Umarız sizlerde beğenirsiniz.

 

İngiltere’de Lincoln Üniversitesi’nde yapılan araştırmada yaşları 18 ile 25 arasında değişen 68 katılımcıya sezgisel yeteneklerini ölçmek amacıyla 30 kelime problemi soruldu. Sorular üç kelime ve bir çözümden oluştu. Denekler, ilk üç kelimeden esinlenerek dördüncü bir kelime oluşturdular. Uykudayken rüya gördüklerinin farkında olduğunu bildiren katılımcılar kelime problemini diğerlerine göre yüzde 25 daha başarılı çözdü.

Çözüm kolaylaşıyor

Araştırmaya göre rüya gördüklerinin farkında olan kişilerin beyinleri,

rüya görüldüğünü saptıyor. Çünkü rüya sırasındaki olaylar başka türlü anlam ifade etmiyor. Bu bilişsel yeteneğe sahip olanlar uyanık haldeyken, gizli kalmış bağlantılar veya tutarsızlıkları tespit ederek bir probleme daha kolay çözüm bulabiliyorlar. Deney, American Psychological Association’s adlı bilimsel dergide de yayımlandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim