pratik ve kolay tarifi ile sizlere çok özel bir pasta tarifi sunuyoruz. Bisküvili rulo pasta tarifi sizlerin en kolay
Kapalı giyinen hanımlar için D&G imzasıyla ve kalitesiyle 2017 ilkbahar yaz tesettür giyim modası. İslami kadın
Nişan kıyafetlerinde tercih olarak sizlere yepyeni bir trendi sunacağız. Nişan elbise seçimleri kadar kombin yapma
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.902 kere okunmuştur

Göz altında oluşan morluklar veya şişlikleri kapatmak büyük çabalar ister. Çünkü hem yüz güzelliğini etkiliyor, hemde dışarıya karşı farklı bir açı sunduğundan kapatmak en doğru ol tercihtir. Tabi kapatmak için genelde gözlük kullanılmaktadır. Koyu renge sahip gözlüklerin kullanımı her zaman sizi koruyamayacağını da bilmeniz gereken bir durumdur. şimdi sizlere Göz latında oluşan bu istenmeyen morlukları kapatmak için sizlere kadininevi.com kadın sitesi olarak 4 etkili yol sunacağız. Siz uygun olanı seçip uygulayacaksınız. Tabi öncelikle birlinmesi gereken durumlardan bir taneside morluk veya şişliklerin sebepleri sağlık sorunlarından dolayıda olabilir. Bu nedenle var olan morlukların devamlılığı söz konusu olacağından bu önerilerimizi iyi okumanızı öneriyoruz. Sizlere öncelikle göz altında oluşan bu sorunun sebeplerini açıklamaya çalışacağız ve daha sonrasında ise sizlere kalıcı çözümlerini 4 farklı yoldan ifade edeceğiz.

 

Göz ve Göz Çevresinde Oluşan Morlukların Sebepleri

1. Kılcal damarların kan sızdırması

2. Güneş ışınlarına maruz kalma

3. Alerjiler, astım ve egzama4. İlaç kullanma

5. Dengesiz beslenme6. Yorgunluk, uykusuzluk

7. Yaşlanma
Gözaltı Morlukları İçin Öneriler

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 1. yolu: Papatya çayı ya da lavanta çayı hazırlayıp ılık bir şekilde 2 parça pamuğu hazırladığınız çaya batırıp hafifçe sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine koyup bir süre bekletin.

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 2. yolu: İnce, yuvarlak patates ya da salatalık dilimleri kesin ya da bunu rendelenmiş olarak da yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapatarak üzerine yerleştirin. 10 – 15 dakika bekleyin. Soğuk su ile çalkalayın.

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 3. yolu: Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin.

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 4. yolu: 2 adet papatya çayı poşetini sıcak suya batırın ve çıkardıktan sonra buzdolabında soğutun. Soğuk poşetleri gözlerinizi kapatıp üzerine yerleştirin ve 10 dakika kadar dinlenin. Sonra yine ılık su ile çalkalayın.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi
Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi

Son Eklenen Videolar

Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi
Muhallebiye olan hayraklıklar bir çok farklı lezzete muhallebi tadı sunmaktadır. Şimdi

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim