Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.202 kere okunmuştur

Göz altında oluşan morluklar veya şişlikleri kapatmak büyük çabalar ister. Çünkü hem yüz güzelliğini etkiliyor, hemde dışarıya karşı farklı bir açı sunduğundan kapatmak en doğru ol tercihtir. Tabi kapatmak için genelde gözlük kullanılmaktadır. Koyu renge sahip gözlüklerin kullanımı her zaman sizi koruyamayacağını da bilmeniz gereken bir durumdur. şimdi sizlere Göz latında oluşan bu istenmeyen morlukları kapatmak için sizlere kadininevi.com kadın sitesi olarak 4 etkili yol sunacağız. Siz uygun olanı seçip uygulayacaksınız. Tabi öncelikle birlinmesi gereken durumlardan bir taneside morluk veya şişliklerin sebepleri sağlık sorunlarından dolayıda olabilir. Bu nedenle var olan morlukların devamlılığı söz konusu olacağından bu önerilerimizi iyi okumanızı öneriyoruz. Sizlere öncelikle göz altında oluşan bu sorunun sebeplerini açıklamaya çalışacağız ve daha sonrasında ise sizlere kalıcı çözümlerini 4 farklı yoldan ifade edeceğiz.

 

Göz ve Göz Çevresinde Oluşan Morlukların Sebepleri

1. Kılcal damarların kan sızdırması

2. Güneş ışınlarına maruz kalma

3. Alerjiler, astım ve egzama4. İlaç kullanma

5. Dengesiz beslenme6. Yorgunluk, uykusuzluk

7. Yaşlanma
Gözaltı Morlukları İçin Öneriler

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 1. yolu: Papatya çayı ya da lavanta çayı hazırlayıp ılık bir şekilde 2 parça pamuğu hazırladığınız çaya batırıp hafifçe sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine koyup bir süre bekletin.

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 2. yolu: İnce, yuvarlak patates ya da salatalık dilimleri kesin ya da bunu rendelenmiş olarak da yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapatarak üzerine yerleştirin. 10 – 15 dakika bekleyin. Soğuk su ile çalkalayın.

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 3. yolu: Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin.

Göz morluk ve şişlikleri yok etmenin 4. yolu: 2 adet papatya çayı poşetini sıcak suya batırın ve çıkardıktan sonra buzdolabında soğutun. Soğuk poşetleri gözlerinizi kapatıp üzerine yerleştirin ve 10 dakika kadar dinlenin. Sonra yine ılık su ile çalkalayın.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim