Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.810 kere okunmuştur

gunes-gozlugu-ultaviyoleGüneş gözlükleri hem şıklık hemde sağlık için önemli bir aksesuardır. Sizlere bu hafta ki konumuz da Güneş gözlüklerinin seçimlerinde nelere dikkat etmeliyiz konusunu detaylı bir şekilde işleyeceğiz. Konumuzun değerlendirmesi yine işin uzmanı olan Göz hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Faruk Eroğlu olacaktır. Şimdi güzel hanımlar; güneş gözlükleri öncelikle göz sağlığı için dikkatli bir şekilde seçilmek zorundadır. Sadece güneş gözlüğü takmak adına size yakışanı almak doğru bir karar değildir. Çünkü güneşin rahatsız eden ışınlarından korunmak ve gözlerinizi bu durum karşısında sağlıksız bırakmak yerine Ultraviyole ışınlarını engelleyici özelliği olan güneş gözlüklerini tercih etmek en doğru olanıdır. Ultraviyole engelleyici güneş gözlüklerinde de aradığınız bütün özellikleri bulabilir ve her türlü modeline de ulaşabilirsiniz. Bu nedenle tek zorlanacağınız konu fiyat konusu olacaktır. Sağlık yönünü hafif bir işledikten sonra birde aksesuar olarak ele alalım. Güneş gözlüğü seçiminde yüz hatlarınız ve saç tipiniz ve giyim kombine şekliniz de önemlidir. Bu nedenle sizlere aşağıda sunacağımız güzel açıklayıcı konumuz da bütün detayları görebilirsiniz. Tabi öncelikle sizlere tavsiyemiz Ultraviyole ışınlarını engelleme özelliği olan güneş gözlüklerini tercih edin. Sağlık insan için en büyük öncelik unsuru olmalıdır. Kullanacağımız güneş gözlüğü mutlaka “ultraviyole engelleyici” özellikte olmalıdır. Bu özelliği olmayan güneş gözlüğü sadece fazla ışığın göz içine girmesini engeller. Ancak bu engelleme ışık kamaşmasını azaltma dışında hiçbir fayda sağlamaz, aksine zarar verir. Çünkü renkli cam takıldığında zararlı ışıkların göz içine dolmasını engelleyen göz bebeği küçülmez. Böylece ultraviyole ışınları göz içine bol miktarda girer. Her güneş gözlüğü ultraviyole ışınlarının geçişini engellemez.

Bu nedenle gözlüklerin kaliteli ve belgeli olması gerekir. Camın renginin koyu ya da açıklığından ziyade ultraviyole ışığını engelleyip engellemediği önemlidir. Ayrıca iyi bir güneş gözlüğünde camın rengi homojen olmalı ve bulanık görmeye yol açmamalıdır. Polaroid ve fotokromik (kolormatik) camlar yeterli UV blokajı sağlayabilir. Gözlüklerde çerçeve seçimi yaparken estetik özellikler yanında gözü tam koruyabilmesi için yeterli büyüklük ve uygun dizaynda tercih edilmelidir. Göz kusuru ve gözünde başka bir hastalığı olanların göz doktoru tavsiyesine göre gözlük almaları göz sağlığı için daha uygun olur.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim