Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 3.933 kere okunmuştur

2013 yılının kadınlar üzerinde ki değişimi belkide kaşlar olacak. 2012 yılına kadar kaşların inceliği kadınlarda daha fazla moda iken şimdilerde moda tam tersine dönüdü ve kalın ve gür kaşların devrini başlatmış oldu. Tabi kaşları ince olanlar içinde alternatif çözümlerle kalın kaş yapılabiliyor. Cerrahi bir oparasyonla birlikte saç bölgesinde alından kılların tekrar göz bölgesine nakledilmesiyle birlikte çok harika ve çizilmiş kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Tabi cerrahi operasyon sonrasın ki süreç ise şu şekilde gelişiyor. Bir hafta sonrasında normal şekline dönüyor ve tam 6 ay sonrasında ise kaşlar artık normal kaşlarınızmış gibi büyümeye başlıyor. Yani kaşlar için tam 6 ay beklemeniz gerekmektedir.

Kadininevi.com kadın sitesi sizler için işin uzmanından araştırıp sunuyor.

Op. Dr. Hamiloğlu, yaklaşık 2 saat süren operasyona ilişkin şu bilgileri verdi: “kaş nakli, halk arasında saç ekimi olarak bilinen saç nakli ile hemen hemen aynı şekilde yapılan bir uygulama. Kalın, gür ve doğal görünümlü kaş görüntüsüne ulaşmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen uygulamada; hastanın ense bölgesindeki saç kökleri FUE tekniği ile tek tek toplanarak, isteği doğrultusunda kaş bölgesine nakledildi. Hastanın sağ ve sol kaşına toplam 600 kök nakil ettik. Kökler bir süre sonra orada kaş karakteri kazanacak ve hasta hayat boyu kaşını boyamaktan ya da yaptırdığı kalıcı makyajı tazelemekten kurtulacaktır.”

KÖKLERİN AÇISI VE YÖNÜ, DOĞAL GÖRÜNÜM İÇİN ÖNEMLİ
Hamiloğlu, kaş nakli ile ilgili en önemli unsurun, nakledilen köklerin açısı ve yönü olduğunu vurguladı, kaş nakillerinin diğer tüm kıl kökü ve yönü nakillerinden farklı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Kaş bölgesinde açı çok değişkendir. Kaşın buruna yakın kısmı hafif yukarı bakarken en dıştaki kısım kulağa doğru bakar, orta kısım ise bir yelpaze şeklinde yayılır. Dolayısıyla kaş nakli yapılacak bölgeye açılacak mikro kanallar, kaşın doğal yapısına uygun şekilde yaklaşık 15 derecelik açılarla ve bu yönlere dikkat edilerek açılmalıdır. Kökler de bu kanallara tek tek özenle nakledilmeli ki doğal bir görünüm elde edilebilsin.”

KAŞ NAKLİ İÇİN EN UYGUN DONÖR BÖLGE
Kaş nakli için en uygun donör bölgenin ense bölgesi olduğunu belirten Dr. Hamiloğlu, “kol ve bacak bölgesindeki kıllar, çok fazla uzamadığı için kaş bölgesine daha uygun gibi görünse de o bölgedeki köklerinin kaş bölgesine uygun olmadığından tercih etmiyoruz. Alımı güç olduğundan nakli güçleştiriyor ve nakil için tercih edilmiyor. Kaş nakli için en uygun bölge ense bölgesindeki saç kökleridir. Buradaki kökler, uzamaya eğilimli olduğu için kişinin iki haftada bir kaşlarını yeniden kısaltarak şekillendirmesi gerekecektir. Ancak kadınlar için bu durumun sıkıntı yaratmadığını gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim” dedi.

Op. Dr. Hamiloğlu, lokal anestezi ile gerçekleştirilen kaş naklinde ortalama 400-1000 kök nakledildiğini ve operasyondan hemen sonra kişinin günlük yaşantısına geri dönebildiğini vurguladı. Kaş naklinden sonraki bir hafta içinde, operasyon bölgesinde oluşan kabuklanmanın geçtiğini söyleyen Dr. Hamiloğlu, ekilen köklerin 6-7 ay içinde uzadığını ve kaşın doğal görünümüne kavuştuğunu belirtti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim