Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 895 kere okunmuştur

HPV aşısı halk arasında Kadınlar için Rahim ağzı kanseri aşısı demektir. Rahim ağzı kanseri kadınlar için oldukça tehlikeli ve yaşanması olası bir hastalıktır. Düşünsenize her iki kadından birinin yaşadığı sonununda malesef ki ölüm olduğu gerçeğini kabul ederek başladığımızda, aşının ne kadar önemli olduğunuda anlayabiliriz. Bu aşı küçük yaştaki kız çocuklarına uygulanır. Belli bir yaşı almış kadına uygulanmaz. Bu nedenle hem anlatım olarak, hemde yetersiz kaldığımız hakikati ile bu aşıyı burada kimseye anlatamadık. Kadınlarımızın ne kadar önemli olduğunu ve ülkede var olan bütün değerlerin başlangıç noktasıdır. Kansere yenik düşen kadınlarımızın olmaması için bu aşıya gereken ilgiyi gösterin lütfen. Kadınınevi.com kadın sitesi aşı ile ilgili gerçeği bir makalede sizlere sunacaktır. Lütfen okuyunuz.

 

Rahim ağzı kanseri dünyada kadınlar arasında en sık görülen 2. kanser türüdür ve her 2 dakikada bir kadının ölümüne yol açar. Aşısı HPV virusunun (insan papilloma virüsü)  dünayada en çok kanser ve genital siğile neden olan 6,11,16 ve 18 no’lu tiplerine karşı etkilidir.Ne yazık ki toplumumuzdaki cinsel tabular dolayısıyla aşı ülkemizde hakettiği ilgiyi görememiştir. Ebeveynler 9 yaşındaki kız çocuklarına bu durumu konduramamakta, onun da bir gün evleneceğini ve onu da bir gün cinsel hayatının olacağını kabullenememektedirler. Dahası evleneceği erkeğin bu virusu taşıyabileceği ihtimalini de bilmemektedirler. Çünkü cinsel tabular ülkemizde sadece kızlar için mevcutken, erkekler aksine teşvik edilmektedir.Aşının şu anki ruhsatı 9-26 yaş kız çocukları kapsamakla birlikte 45 yaşa kadar ruhsatı da çıkmak üzeredir, ve erkekler için de çalışmalar sürmektedir (kanser koruması amacıyla değil, HPV taşıyıcılığını önlemek için). Bu durumda aşının cinsel ilişki yaşından çok önce yapılmasının en yüksek korumayı sağlayacağı tartışılmaz bir gerçektir. Aşıyı olanların ileride yine de yıllık smear taramalarını yaptırmaları önerilir. Aşı şu an için 9 yaşın üzerindeki kız çocuklarına 0-2-6 aylarda 3 doz olarak uygulanmaktadır. Toplumda bu konudaki yanlış inanışın aksine tüm aşılar gibi kol kasından uygulanır, aşı uygulamasının genital bölgeyle bir ilgisi yoktur. Aşı yapılan yerde ağrı, şişlik, kızarıklık ve ateş olası yan etkilerdir. Nadiren tansyon düşmesi görüldüğünden aşı sonrası bir 10 dak. kadar uzanılması tavsiye edilir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim