Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.899 kere okunmuştur

insomnia_nedirİnsomnia hastalığı olarak tıp dilinde adlandırılan aslında uykusuzluk probleminin diğer bir adıdır. Uykuda yaşana uyuyamama sorunları ile baş gösteren sonrasında uykunun belli bir diliminde uyanıp da bir daha uyuyamama sorunları ile değişmektedir. Sık sık yaşanan uykusuzluk probleminde yani İnsomnia anında en çok etkilenenler ise kadınlar olmaktadır. Peki neden kadınlar en çok etkilenmektedir. Kadın sitesi olarak sizlere geniş bir açıklama sunmaktayız.İnsomnia, en sık karşılaşılan uyku problemidir. Uyuyamamak veya uykudan anormal saatlerde uyanarak uykuyu sürdürememek ile karakterize bir durumdur. Kadınlarda ve yaşlılarda daha sık görülmekle birlikte her yaşta ve her iki cinste de görülebilmektedir.

Uykusuzluktan yakınan kişiler değişik belirti ve bulgular ile başvurabilirler:
• Uykuya dalmakta güçlük
• Gece uykudan sık uyanma ve tekrar uyumakta güçlük çekme
• Sabah çok erken uyanma
• Dinlenmemiş uyanma
Uykusuzluk, hastaları değişik derecelerde etkilemek ile birlikte tipik olarak hastalarda dinlenmemiş hissetme, huzursuzluk, anksiyete, gün içi yorgunluk hissi gibi yakınmalar vardır.

Geçici veya hafif derece insomniada, uyku süresi yetersizdir ve normal uyku süresi uyumalarına rağmen hastalar yeteri derece dinlenemediklerinden yakınırlar. Sosyal ilişkilerde ve iş yaşamında ya problem yoktur ya da hafif derece bir bozulma vardır.
Kronik (müzmin) veya ağır derece insomniada yetersiz ve dinlendirmeyen uykuya ek olarak sosyal ve iş ile ilgili fonksiyonlarda ciddi bozulma söz konusudur.

İNSOMNİA TEDAVİ YÖNTEMİ NASIL OLMALIDIR ?
Bazen tanısını koymak güç olsa da uykusuzluk çeken bireyler için çok sayıda tedavi seçeneği vardır. Geçici insomnia rahatsızlığı birkaç gün süreceği için tedavi gerektirmeyebilir. Kronik insomniası olan hastalar mutlaka ilgili hekimler tarafından görülerek rahatlama tedavilerine ek olarak gerekli tedavileri de almalıdır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz




 • […] İnsomnia hastalığı olarak tıp dilinde adlandırılan aslında uykusuzluk probleminin diğer bir adıdır. Uykuda yaşana uyuyamama sorunları ile baş gösteren sonrasında uykunun belli bir diliminde uyanıp da bir daha uyuyamama sorunları ile değişmektedir. Sık sık yaşanan uykusuzluk probleminde yani İnsomnia anında en çok etkilenenler ise kadınlar olmaktadır. Peki neden kadınlaİnsomnia Nedir? – Uykusuzluk Problemi ( kadınlarda En sık Görülen Hastalık ): İnsomnia Nedir? – Uykusuzluk Problemi ( kadınlarda En sık Görülen Hastalık ) […]

 • sky 17 Mayıs 2013 13:25 tarihinde demişki

  Uykusuz Kalmayın!

  ‘Amerikan Klinik Beslenme’ dergisinde yayımlanan bir çalışmaya göre, 4 saatten az uyuyan kadınlar, 300 kalori daha fazla yemek yiyor ve diğer güne yaklaşık 21 gr. fazla yağla başlıyor.

  Yeterli uyku, karbonhidrat ve yağ isteğini durduruyor. Yenilenmek ve vücudunuzu yağ yakımına hazırlamak için 7-9 saat uyumaya ihtiyacınız olabilir.

  Yorgun ve uykusuz olduğunuz zaman stresle de başa çıkamazsınız, böylece yemeğe yönelebilirsiniz. Gece geç saatte atıştırıp fazla kalori alabilirsiniz. Bazı insanlar yemenin tekrar uyumalarına yardımcı olacağını düşünse de bu sadece günlük kalori alımını artırır.

  Uykusuzluk için birkaç öneri

  *Melisa bitkisi, anason, papatya ve rezene karışımından hazırlayacağınız bitki çayı, uyku bozukluğuna iyi gelmekte ve sakinleştirici etki göstermektedir.

  *Klasik olarak süt ürünlerinin uyku getirdiği bir gerçektir. Özellikle keçi sütü içmeniz halinde rahat ve huzurlu bir uyku uyumanız mümkün.

  *Ihlamur çayı harika bir uyku getiricidir. Geceleri yatmadan yarım saat önce içerseniz daha huzurlu bir uyku uyuyabilirsiniz.
  Alıntı: bitkiblog.com

 • admin 20 Mayıs 2013 15:14 tarihinde demişki

  Teşekkürler

  Uykusuz Kalmayın! adlı konunuz da kadınlara yönelik olan uykusuzlukla birlikte gelen kiloların nasıl alındığını gösteriyor

Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan Yorumlar



Tüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim