Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.083 kere okunmuştur

Ispartaya bağlı olan ve uzunluğu olan nehirde rafting heyecanı yaşamak isteyenler için kadınınevi.com olarak önermekteyiz.Günlük 7 bin kişi civarında bir potansiyele evsahipliği yapan ve rafting heyecanı yaşatan Köprülü kanyonuna akın akın insanlar gitmektedirler.25 km lik bir uzunluğa sahip olan nehirde yaz aylarında yürüyerek geçişler yapmakta mümkündür.Yaz aylarında günde 7 bin kişiye rafting imkânı sağlayan bu temiz nehrin suyu da kaynağından rahatlıkla içilebilir. Çevrenin tabii güzelliği iyi bir sayfiye yeri olmasında önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle kanyon aynı zamanda turistik bir yerdir.

Köprülü Kanyonun başlangıcı Isparta’nın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesidir.Nehrin asıl kaynağını Isparta’nın ilçesi olan Aksudan gelen ırmak ve yine Isparta’ya bağlı Karacahisar köyünden çıkan su oluşturmaktadır.

Kanyon, Kasımlar’dan Antalya’nın Değirmenözü köyüne kadar yaklaşık 25 km boyunca dar vadilerden oluşmaktadır. Bu kısımda özellikle suyun yükseldiği zamanlarda yürüyerek geçiş zordur. Ama yaz aylarında yürüyerek geçiş yapılabilir . Değirmenözü köyünden sonra nehir tamamen açık alanda akar. Daha sonra nehir tekrar dar vadilere girer . Bu ikinci kısım Köprülü Kanyon Antik Köprüsü’ne kadar devam eder.Yine bu bölümde dik vadiler zor geçişler ve doğal güzellikler vardır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı ülkemizin en güzel bitki örtüsüne sahip yörelerinden biridir. Son yıllarda bilim adamlarının büyük ilgisini çeken Köprülü Kanyon’da dünyada sadece bu bölgede yetişen bitki türlerine rastlanması bu ilgiyi daha da artırmıştır. Bilim çevrelerine göre bu bölgede keşfedilmeyi bekleyen 3 bin kadar bitki türü vardır.

Milli parkta vadi tabanından, yamaçların çıplak yükseltilerine doğru çam, servi, sedir ağaçları görülür. Milli park, doğal güzellikler kadar, zengin tarihsel ve arkeolojik değerlere de sahiptir. 35.600 ha’lık alan 1973 yılında milli park olarak ayrılmıştır. Köprü Çayı boyunca Alabalık avlanabilmekte, piknik yapılabilecek ve kamp kurulabilecek yerler

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim