Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.879 kere okunmuştur

Dünya genelinde kadına bakış açısını gösteren ünlü düşünürler ki bunlar batılı olsun doğulu fark etmiyor bir çoğu kadını çok farklı ve ağır sözlerle itham ederler. Bu nedenle mevlana bu olaya bakış açısıyla bütün dünya düşürlerine kadının aslında düşündükleri gibi olmadığı kadının dünya var olan yaşamın her anında olması gerektiğini savunur. ve Kadının içinde yani özünde barındırdığı cevheri bile nasıl ortaya çıkaracaklarını kendi diliyle anlatmış. Mevlana olayın özünde insanlığı işlerken dinine, rengine ve ırkına bakmadan işler. Bu nedenle kadına aynı bir önem verir ve vurgulayıcı ifadeleriyle buna delalet eder. İşte o muhteşem söz:ancak cahil erkeklerin kadınlara galip gelebildiğini, kadınların ise akıllı ve zeki erkeklere galip gelir.

 

Mevlana’nın kadına layık olduğu gerçek değerin verilmesi için bir psikolog gibi konuyu irdelediğini ve deyişleriyle kadın ruhunun inceliklerine inmeye çalıştığını vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti:

“Özüyle cinsiyet ayrımına yer vermeyen Mevlana’da kadın imgesi, çağları aşan bir anlayışla hala geçerliliğini korumaktadır. Çünkü Mevlana düşüncesinde kadın yaratılış, inanç, ibadet, aile ve sosyal yaşamda eşit haklara sahip olan bir varlıktır. Maalesef kadın haklarından ve özgürlüklerinden sık sık dem vurulduğu günümüzde, moda, sanat ve cinsel özgürlük gibi süslü ifadeler altında kadının bir meta haline getirilerek bazı çevrelerce istismar edilmesi, kadının kişiliğinden çok dişiliğinin ön plana çıkarılması, podyumların ve vitrinlerin reklam aracı olması çok üzücüdür.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim