Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 1.150 kere okunmuştur

Değerli Anne ve Babalar. Eğitim ve Öğretim yılının yarısı bitmek üzere ve yaklaşan sömestır tatili ile birlikte çocuklarınızın tatil ve bol bol eğlence hayali kurduğunu sizlere hatırlatarak, çocuklarınızla ilgilenme ve çocuklarınızı anlama zamanı gelmiştir. özellikle bazı çocuklar için tatilin başlangıcı çok zor olacaktır. Bunun sebebi ise ebeveylerden göreceği psikolojik baskıdır. bu nedenle siz değerli anne ve babalara psikolojik alanda öneriler sunmak istiyoruz. Kadınınevi.com kadın sitesi sizlere yardımcı bir kaynak olarak bilgi sunmaya devam ediyor.Unutmayınız çocuklarınızla ilgilendiğinizde sonuç alabilirsiniz. Aksi durumda artı ve eksi kutuplar gibi olursunuz. Özellikle bu tatil dönemini doğru değerlendirip zamanlamayı iyi yaparak hem çocuğun dinlenmesini, eğlenmesini ve kendini yeniden toplamasını sağlayabilirsiniz.

 

Uzm. Psikolojik Danışman Yusuf ERASLAN, tatil öncesi velilere bazı önemli tavsiyelerde bulundu.

“Çocuğunuzu tanıyarak eğitime başlayınız” – J.J.Rousseau

Okulların tatil olma tarihi yaklaşırken öğrenciler tatil ve eğlence planları yapmaya başlar. Dinlenme için yeterli uzunlukta olan bu tatil süresi, doğru kullanıldığında, düzgün planlandığında öğrenciye birçok fayda sağlayabilir. Doğal olarak bu planlama sadece çocuğun yapabileceği bir şey değildir. Bu konuda ebeveynlere bir takım görevler düşmektedir. Her şeyden önce her ne kadar çok sevdiğimizi ve değer verdiğimizi söylesek de çocuğumuza verdiğimiz değer, bazen başarısına verdiğimiz değerin çok altında kalmaktadır. Aynı şekilde çoğu zaman ebeveynler, çocuklarının başarılarını kendi istekleri doğrultusunda, yani istedikleri halde olamadıkları veya yapamadıkları boyutta olmasını isterler. Hatta çocuklarının yetenek ve ilgilerine bakmaksızın meslek yönlendirmesi bile yaparlar. Doğal olarak böyle bir durumda, çocukta kendini ifade zorluğu, özgüveni eksik, başarısızlık yaşadığında bahane veya suçlu arayan, hemen pes eden bir ruh hali oluşur.

 

Makalenin devamını okumak için tıklayın

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim