Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 4.192 kere okunmuştur

Günümüzde var olan evlilikler bir çok şeyden etkilenebiliyor. Bu nedenle evlilik vurgusunu yaparken özellikle bir kaç detayı sizlere sunmaya çalışacağız canlarım. kadınınevi.com kadın sitesi mutlu evliliklerin olabilmesi ve evlilik kavramının en ufak bir anlaşmazlıkta çözüm olarak boşnamayı görmek değildir.Bir genç kız ve erkek evlilik hakkında çok fazla bilgi edinmedikleri gibi televizyon veya dizilerin etkisinde kalarak hayali bir evlilik hayal edebilirler, bu tarz hayali evliliklerin sonu her zaman hüsran olmuştur. Canlarım evlilik gerçekten hayal edildiği gibi yada televizyon ekranlarında bize yansıtıldığı gibi değildir. Fedakarlık, saygı ve sevgi kavramları üzerinde oturtulmuş karşılıklı bir ömür boyunun bir yastıkta geçirilmesidir. Dizilerde bizlere lanse edilen evliliğin kesinlikle hayali olduğu gerçeğini kabul etmek en doğru olanıdır.

 

ERREM Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Atak, toplumda evlilik öncesinde gençlerin evlilikle ilgili yeterince bilgi sahibi olamadığına dikkat çekti. Atak, fısıltı gazetesi yoluyla edindiği duyumlardan ve medyadaki dizilerde gördüğü örneklerden yola çıkan evliliklerin kısa süre sonra çatırdamakta olduğuna işaret etti.

Atak, evliliğin anlık bir birliktelik olmadığına vurgu yaparak, “Bir ömür boyu sürecek yaşantının başlangıcıdır. Bilinçsizce yapılan evliliklerin birçoğu aşırı geçimsizlik ve boşanma ile noktalanmaktadır. Yeni evliler çocuk eğitimi ile ilgili bilgileri sadece yaşantı içerisinde deneme-yanılma yolu ile öğrenmektedir. İlk çocuk bu durumda bilinçsizce yetiştirilmektedir.” dedi.

Mustafa Atak, yaptıkları programda evlenecek olan gençleri evliliğe hazırlamanın amaçlandığını ve belediyeden evlilik cüzdanı alan çift adaylarına evliliğe hazırlık eğitiminin zorunlu tutulabileceğine işaret etti. Evlilik okulu ile yaşanabilecek sorunlar düşünülerek bunların çözümü için bireylerin bilgi sahibi olması ve evliliğe zihnen hazırlıklı olmasının önemine dikkat çeken Ata, düzenlenen eğitim programının hafta sonları toplam 20 saatlik bir eğitim olduğunu ifade etti.

Atak, verilecek eğitim konularının başlıklarını ise şöyle sıraladı: İnsan niçin evlenir? Evliliğe hazırlık, evlilikte eş seçme, evlilik psikolojisi, evlilikte iletişim ve sorun çözme, evlilikte mutluluk, ana-baba olmaya hazırlık, evlilik ve cinsellik.” Eğitim sonrası kursiyerlere sertifika verilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim