Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 838 kere okunmuştur

Konumuz sağlık olunca, Süt tüketiminin önemi hakkında da sanırım bir kaç cümleyi ard arda dizmek gerekiyor. Ülkemizde süt tüketimi hem sağlık yönünden üretimini gerçekleştiren firmalar tarafından, hemde sağlık çalışanları tarafından yetersiz olduğu gibi görüşlerin açıklanması bu ülkede yaşayan vatandaşların nasıl bir ekonomik tuzağa düşürüldüğünün apacık bir delilidir. Olayı aslın bu şekilde ele almaktansa öncelikle avrupa süt tüketimi ile başlayıp ülkemizi örnek gösterdikten sonra olayı aktaracaktım ama olmadı. Kadininevi.com kadın sitesi süt konusunda medya kullanılarak yapılan kötü ve amaçlı reklamların bu olaya sebep olduğunu aktarmak herhalde yanlış olmaz.Çünkü açık süt zararlıdır içmeyin dendi, sonrasın da açık süt tüketin oldukça faydalıdır. dendi buda yetmedi süt zehirliyor dediler ve öyle yalan yanlış haberler yaptılar ki bu gün süt teketmek isteyende tedirgin oluyor. Hal böyle olunca da ya neden süt tüketilmiyor diye yaygara kopartılıyor.

Yörsan’dan yapılan açıklamaya göre; kişi başı süt tüketimi İngiltere’de 100, İtalya’da 63, Finlandiya’da 139, İsveç’te 111, Fransa’da 68, Romanya’da 75 litre iken ülkemizde ise bu miktar sadece 24 litre seviyesinde seyrediyor.

Kaliteli ve sağlıklı süt tüketimi sadece 8 ltHalen tüketilen sütün %68’ini de 1930’lardan beri satışı yasak olan ve sağlığı tehdit eden açık süt oluşturuyor. İşlenmiş ve paketlenmiş süt tüketimine baktığımızda ise ülkemizde yıllık kişi başı tüketimi 8 lt olarak gerçekleşiyor.Süt, ülkemizde çocukların en fazla tükettiği içecekler arasında 2. sırada, yetişkinler arasında ise 3. sırada yer alıyor.

Sütteki arz-talep dengesi

Türkiye’de bahar aylarında mevsimsel olarak laktasyon döneminin başlaması nedeniyle süt arzı oldukça artıyor ve nisan ile mayıs aylarında maksimum orana ulaşıyor. Ancak yaz aylarından itibaren özellikle temmuz ve ağustos aylarında azalmaya başlayarak eylül ayında minimum oranlarda seyrediyor.Yine Yörsan’ın istatistiklerine göre, süt ve süt ürünlerine olan talep,  mayıs ayında en düşük noktasında olup, haziran ayı ile birlikte artışa geçerek, eylül ayında en yüksek seviyeye çıkıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim