Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.626 kere okunmuştur

Kadınlarda temzilik konusu günün vazgeçilmezi halinde iken birde bir çok alternatif ürünler karşı karşıya kalınca kararsızlaşan hanımlardansanız işte sizlere sorunuzun en doğru cevabı. Vajina temizliğinde bir çok alternatif özel ürün satılmaktadır. Bunlar jel losyonlar, kremler gibi bir çok farklı şekilde bizlere sunulmaktadır. Birde işin uzmanları tarafından olayı görmek en doğru olanıdır. Kimi doktorlar tavsiye ederken özellikle bu ürünlerle vajinanın temzilienmesi gerektiğini savunurken, kimi doktorlarda kesinlikle vajinanın doğallığının bozulmaması ve dış etken maddelere karşı korunması için kullanılmaması gerektiği savunurlar. İşin özünde ise canlarım doktorlarda bile bir fikir ayrılığı söz konusu. Bu gibi özel bir durumda bizde kendimizce bir araştırma yaptık işte sonuçları. Genital bölge temizliği için özel ürün kullanılabilir ama vajina kısmı için kullanılmaması tavsiye edilir neden mi?

Kadınlar vajina temizliği hakkında özellikle son yıllarda çıkan temizleme jelleri, kremleri, mendilleri hatta spreyleri konusunda kararsız kalıyor. Aslında uzmanların bir kısmı bu ürünlerin kullanılması gerektiğini söylerken bir kısmı da kullanılmamasını savunuyor. Kısacası uzmanlar da bu konuda bir fikir birliğine varmış değil. Fakat bilinen bir gerçek var ki, o da vajina bölgesinin kendine ait bir florası var ve bu floranın dışarıdan uygulanan maddelerle bozulması bakterilere karşı zayıf kalmasına neden oluyor. Vajinanın içinde asidik bir ortam bulunuyor ve sabun, jel gibi ürünlerin asidik ortamı bozma ihtimali bulunuyor. Vajinayı sabunla yıkamak, yanma hissine neden olabileceği gibi bu bölgedeki iyi huylu bakterilerin ve vücut savunma elemanlarının yok olmasına neden olabiliyor. Bu da ciddi enfeksiyonlara yol açıyor. Vajina için üretilen temizleme sıvılarını vajinanın içine doğru değil sadece dış genital bölge üzerinde kullanılmasına dikkat etmek gerekiyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  • tecal 21 Mart 2012 16:04 tarihinde demişki

    o vucut bibinmi yeri aşkım sıkışalımı bitanem

Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim