Sevgililer günü için özel giyinmek hanımlara özel siyah abiye modellerini sunacağız. Uzun, kısa ve tulum olarak
Pastahanelerde yapılan pastaların kıvamında pasta yapmak ve ikram etmek herkesin hayal ettiği bir şeydir. Şimdi sizler
2018 yılına sayılı günler kala önce kış sonra da mevsimlik kıyafetlerin defileleri yapılmaktadır.Giyim firmalarının
Sadece Kadın Sadece Kadın Sadece Kadın
Bu yazı toplam 2.253 kere okunmuştur

yumurta_akinin_yararlariDünyada yaratılmış hiç bir şey anlamsız ve amaçsız değildir. Bu hafta sizlere yumurta ile ilgili olarak sarısından çok akından bahsedeceğiz. Yumurta akının yararları sayılırken bir çoğumuz tarafından bilinen yönleri dışında sizler için daha geniş bir araştırma yaptık ve içerisinde insanlar için faydası olacak vitamin veya besinlerin isimleri ile birlikte oranlarını da vereceğiz. Yumurta her sabah kahvaltılarımızı süsleyen ve farklı yapım şekilleri ile de ağız tadına uygunluk sağlayan harika bir besindir. Şimdi sizlere bu harika besinin akından neleri olduğunu ve bizler için barındırdığı besinleri birlikte öğrenelim.Yumurtanın sarısının yağ ve kolestrol açısından zengin olup olmadığı tartışıla dursun, yumurta akının faydaları hemen hemen herkes tarafından kabul görmüştür.Besin değeri: Yumurta akı yağsızdır, çok az karbonhidrat içerir ve çok yüksek kalitede protein deposudur. Büyük bir yumurtanın akı 4.7 gram protein ve 62 mg sodyum içerir ve sadece 20 kaloridir. Ayrıca B vitamini gibi temel vitamin ve besinler içerir.

Kolesterol: Bütün bir yumurtayı yemektense sadece beyazını yemeniz kolesterol seviyenizi düşürmekte size yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki yumurtanın sarısındaki kolesterol nerdeyse tüm günlük ihtiyacınızı karşılar.

Kilo: Kahvaltıda yiyeceğiniz simit, poğaça gibi gıdaların yerine yumurtanın beyazını tüketmeniz hem kendinizi daha tok hissetmenize hemde vücudunuza daha az kalori almanıza yarayacaktır. Kahvaltının, en önemli öğün olduğu düşünüldüğünde besin değeri düşük gıdaları tüketmeniz sağlığınız açısından son derece sakıncalı olacaktır.

Kolaylık: Üşengeç kişiler için hazırlaması oldukça kolaydır. İster suda kaynatarak ister de yağda pişirerek yapmanız mümkündür. Yağda yaptığınız taktirde kalorisi biraz yükselecektir ancak iyi kalite bir sızma zeytinyağı ile yapılan yumurta akı tam bir sağlık kaynağı olacaktır. Yumurtanın sarısını da çöpe atmaktansa pencerenizin kenarına gelen kuşları beslemekte kullanmanızı önerebiliriz.

Sağlık: yumurta akının yanığa faydası, çatlaklara yumurta akı, yumurta akının göze faydaları, yumurta akı yaralara faydaları, yumurta aki catlaklara iyi mi, yanıkta yumurtanın faydası, yanıklara yumurta akı

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Ziyaretçi Yorumları

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Editör Alanı

Ne Pişirsem Diye Düşünmeyin

Günlük Burçlar

İlginizi Çekebilecek Konular

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Eklenen Videolar

Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere
Kısır bir çok kimsenin sevdiği meze türü güzel bir mutfak keyfidir. Şimdide sizlere

Son Yapılan YorumlarTüm Hakları Saklıdır - 2011 - KadininEvi.com - Türkiyenin Kadın Portalı - İletişim Bilgileri : İletişim