55

Anne olan kadınların ömrü uzuyor – Bebek doğur çok yaşa

Yıllarca insanlar heleki kadınlar çocuk doğurmayın gibi yanlış haberler yüzünden belkide bir çok kadın bu durumdan habersiz bile bırakılmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda kadınların bebek doğruduktan sonra ömürlerinin uzadığı görülmüştür. Yani bebek sahibi olmak hem sizlere dünyanın en güzel duygusunu yaşatıyor, hemde bebek dünya’ya merhaba dediğinde sizler de ömrünüzden ömür katıyorlar. Bu araştırmada can alıcı nokta ise bir yada iki çocuktan bahsetmiyor 6 ve üstü çocuktan bahsediliyor. Yani altı çocuk sahibi bir annenin yaşama standardı diğer annelerin yaşam ömürlerine göre daha fazla. Kadınların bu bilgiyi doğru şekilde algılamalarına yardımcı olmak en doğru olanıdır. Tabi bu bir araştırma gerçek anlamda ne kadar etki yapar bilinmez.Netice itibari ile yaşam döngüsü kesinlike kainatın yaradıcısı tarafından dizayn edilmektedir.

 

Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre; altı ya da daha fazla sayıda çocuğu olan kadınlar, çocuğu olmayanlara oranla yüzde 40 daha az ölme riski taşıyor.
Araştırmanın başkanı olan Yeni Güney Galler Üniversitesi profesörü Leon Simons “Bayanları altıdan fazla çocuk yapın diye teşvik etmiyoruz fakat  görünen o ki, en az bir çocuğu olan kadınlar çocuğu olmayanlara oranla daha uzun yaşıyor” dedi.

ABD basınında geniş yer alan araştırmada 1988 yılından itibaren incelenen ve bugün 60 yaşın üstünde olan bin 500 kadından ve bin 200 erkekten elde edilen bilgiler temel alındı. Varılan sonuca göre; çocuğu olmayan kadınlara oranla iki çocuğu olan kadınlar yüzde 17, üç çocuğu olan kadınlar yüzde 20 daha az ölme riski taşıyor. Çocuk sayısı daha da arttıkça annelerin ölme riski azalmaya devam ediyor. Bu durumun sebebinin henüz tam olarak açıklanamadığını belirtiren Simons, aynı bulgulara başka ülkelerde de rastlandığını ekledi.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın