18

Bebek Mamalarında annelerin Dikkat Etmesi gereken Noktalar

Bebek Mamalarında annelerin Dikkat Etmesi gereken Noktalar Annelerin biricikleri olan bebekleri için özel hazırlanmış püreler, yemekler ve köfteler. Bu tarifler bebeklerinizin beslemesine yardımcı olacak kaynak besinlerin genellikle kullanıldığı zengin protein ve geliştirici vitaminler içermektedir. Sağlıklı bebeklerin beslenmesi için annelere yardımcı tarifleri kadininevi.com olarak sizlere sunuyoruz.n

* Bebeğinizin yemeğini hazırlarken az tuz kullanmaya özen gösterin. Onlar tuzla ve tabii şekerle de ne kadar geç tanışırlarsa o kadar iyidir. Zaten İleride bunları keşfedince engel olamayacaksınız.

* 1 yaşın altındaki bebeklere bal, inek sütü, sebzelerden ise bakla ve patlıcanı önermiyorum. Zaten doktorlar bu konuda anne-babaları çok güzel aydınlarıyorlar.

Bebek Mamalarında Dikkat Edilecek Noktalar tarifi

* Doktorunuza danışmadan bebeğinizi yeni besinlerle tanıştırmayın. Alerji riskine karşı da dikkatli olmalısınız.

* Bebeğinize ilk 6 ay yalnız anne sütü vermelisiniz. Bunu gerçekten çok arzulayın. Ben 7 ay anne sütü verdim ve içim bebeğime karşı çok rahat… Daha sonrasında da sağlıklı sebze, meyve ve tabii ki 9- aydan sonra balık ve et gibi protein ağırlıklı beslenmelere geçebilirsiniz.

* Çocuk sağlığında suyun da çok önemi var… Çocuğunuza sık sık su vermelisiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın