Botoks yaptıranları 10 yıl sonra bekleyen tehlike

Botoks son zamanların en fazla rağbet gören uygulaması halinde.Genellikle hanımların tercihi arasında birinci sırada olan Botoks son yapılan bir çok araştırmada ortaya atılan varsayımlar hiçte hafife alınacak gibi değil. Canlarım kadınınevi.com kadın sitesi sizlere sağlıklı bir yaşam için sizlerin ihtiyacı olan sağlık konularını sizlere sunmaktadır. Botoksla birlikte gelen bu tehlikenin adı ise Ağrı ve enfeksiyondur. Uzmanların yaptıkları incelemeler sonunda çıkan sonuç botoks ile yapılmış olan dolguların kaldırılması bile malaesef bir işe yaramayacak. Yüz gerdirme olarak ve kırışıklık gidermeden kullanılan bu uygulamanın tehlike çanları çalması düşünmenizde sizlere bir kez daha yardımcı olmasını ümid ediyoruz.

 

İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Times, yüzde oluşan kırışıklıkları engellemek için yapılan estetik operasyonlar ve dolguların insan sağlığını olumsuz etkilediğini öne sürdü. Ülkede yapılan incelemeleri ele alan gazete birçok estetik cerrah ve güzellik merkezinin zararlı dolgu malzemeleri kullandığını yazdı. Uzmanlara göre botoksun yan etkileri yaklaşık 10 yıl sonra ortaya çıkıyor. Yan etkiler arasında enfeksiyon ve ağrılar da yer alıyor. Plastik cerrahi uzmanı Barry Jones “Kalıcı dolgular uzun vadede vücuda zarar veriyor. Enfeksiyonlara sebep oluyor ve kişiyi rahatsız ediyor. Eğer bu dolguları çıkartmak için bıçak altına yatarsanız durumu iyileştiremezsiniz. Aksine, sağlığınızı daha da kötüleştirirsiniz. Bu soruna ne yazık ki henüz bir cevap yok” dedi.
http://www.rujlu.com/wp-content/uploads/botoks-maskesi.jpg
Uzmanlar 2000’lerin başında botoks kullanan insanların rahatsızlıklarının bu günlerde ortaya çıktığını açıklarken, “Her yıl on binlerce insan bilmeden pratisyen hekimler tarafından estetik ameliyata alınıyor“ yorumunda bulundu. Yetkililer kalıcı dolgu malzemelerinden uzak durulması gerektiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir