Düğün telaşı: Sınırlı Bütçeyle muhteşem bir düğün yapmak

Muhteşem bir flört döneminden hemen sonra birbirinizi tanıdığınıza inandığınız bir anda evlenme kararı almanızla birlikte düğün telaşı başlar. Tabi en temel sorunlardan biride bütçenin yetersizliği söz konusu olacaktır. Evlenme kararı alan çiftin düğün hayalleri bütçe ile sınırlı kalması doğru olmayacağından düğün öncesi sınırlı bir bütçe ile nasıl güzel bir düğün yapılırla ilgili küçük bir araçtırma yaptık ve bakın gözle görülür nasıl bir tasarruf yapılıyor ve o kadarda güç görünen düğünün nasıl kolaylaştığını göreceksiniz.Kadininevi.com kadın sitesi yine sizleri yanlız bırakmıyor ve sizler için en doğru olanı sunmaya devam ediyor.Yapmanız gereken şeyler çok basit. sadece yazılanları iyice okumanız ve uygulamaya şans tanımalısınız. Düğünlerin hazırlanma arafesinde davetli listesi hazırlanırken özellikle uzak bağınız olan kişileri elemekle bu işe başlayabilirsiniz. İşte sizlere tasarruflu o reçete

• Davetli sayısına dikkat: Düğün mekanları genelde kişi başı ücret üzerinden hesaplamaları yaparlar. Bu nedenle davetli sayınıza dikkat etmeyi unutmamanız gerekiyor.

• Yakın olmayan kişileri eleyin: Öncelikle ailenizden davetli listesini bir defa daha gözden geçirmelerini ve çok da yakın olmayan akraba ve arkadaşlarını elemelerini isteyebilirsiniz. Böylece davetli sayısını azaltabilir ve kendinize ek bütçe sağlayabilirsiniz.

• Yemek için büfe veya kokteyl prolange’ı seçin: Düğünde servis edilecek her şeyin sizin için gerçekten önemli olup olmadığını da düşünmeniz gerekiyor. Oturma düzeni yerine büfe veya kokteyl prolange yapmak daha iyi bir seçenek olabilir. Bu şekilde bütçenizi biraz daha rahatlatıp daha önemli konular için kaynak yaratabilirsiniz.

• Hafta içi de evlenebilirsiniz: Yapabileceğiniz bir diğer değişiklik de cuma, cumartesi ya da pazar günleri yerine evlenmek için hafta içi bir gün seçmek. Böylece düğün mekanlarının hafta içi günlerde yaptığı ekstra indirimlerden faydalanabilir ve harika bir fırsat yakalayabilirsiniz. Merak etmeyin, sizi sevenler hafta içi de düğününüze gelecektir.

• Organizasyon şirketiyle anlaşın: Düğün asistanı veya organizasyon şirketi ile çalışmak da ek maliyet gibi görünse de size verecekleri tecrübe ve sağlayacakları indirimlerle günün sonunda bu işten sizin karlı çıkmanızı sağlayacaktır.

• Düğününüzü iki bayram arası yapın: Ayrıca düğün mekanlarının fiyatları da mevsimlere göre değişiklik gösteriyor. İki bayram arasında, hafta içi ve kış aylarında fiyatlar %50’ye varan indirimler ile alınabiliyor. Düğününüzü bu tarihler için planlayabilirsiniz.

• Beş yıldızlı otelde kokteyl yapın: Tüm bunların yanı sıra bütçeniz dahilinde bir düğün yapmak için öncelikle tarzınıza karar vermelisiniz. Eğer düğününüzü beş yıldızlı bir otelde yapmak istiyorsanız hafta içini seçebilir veya kokteyl prolange seçeneğini düşünebilirsiniz.

• Kır ve plaj düğününü tercih edin: Ayrıca kır düğününü de tercih edebilirsiniz. Böylece yemyeşil doğa, güzel bir süsleme ve etkileyici bir müzik ile düğününüz unutulmaz bir hale gelebilir. Çünkü insanlar doğada olunca lükse fazla önem vermezler. Bunu küçük değişikliklerle plaj düğünleri için de uygulayabilirsiniz.

• Bütçenizi kalem kalem hesaplayın: Son olarak ise bütçenizi kontrol altında tutmayı da unutmayın. En ufak ayrıntıya dikkat edin ve her masrafı hesapladığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir