6

Erkekler en çok açık tenli kadınlardan hoşlanıyor

Erkek dünyasının belkide en büyük ve en güçlü sahibi kadınlardır. Erkelere göre hoşlanılması gereken kadın teni kesinlikle büyük bir oranla açık tenli kadınlar oluşturmaktadır. Açık tenli kadınların erkekler tarafından tercih edilme sebebi ise: Saf ve masumiyeti ifade etmeleridir. Koyu ten rengine sahip kadınların ise kendi fıtratları gereği üstünlük sağlayan, otoriter olmalarından dolayı pek tercih edilmiyor olmasıdır. Erkeklerin açık tenli kadınlara karşı olan ilgileri tamamiyle masumiyet ve saflık göstermesidir. Yapılan bir araştırmada ten renklerine göre erkeler üzerinde ki etkileri araştırılmış ve büyük oranda açık tenli hatunların ön plana çıktığı görülmektedir.Toronto Üniversitesi’nden uzmanlar ırk gözetmeksizin erkeklerin kadınlara bakış açısını inceledi. Erkekler açık renk tene sahip kadınlar çekicilik, saflık,bakirelik ve iyilik simgesi. Koyu renkli kadınlar ise gizem,seksilik ve tehlike hissedilmesine neden oluyor.

Araştırmacılar anket kapsamında çeşitli ten rengine sahip 2500 fotoğraf gösterdi. Erkekler genelde Keira Knightley’i Penelope Cruz’a tercih ediyor. Ancak kadınlarda durum tam tersi. Kadınlar George Clooney’i Daniel Craig’e tercih ediyor.

Sosyolog Dr. Shyon Baumann her kültürde kadının nasıl görünmesi ve davranmasına dair genel geçer fikirler olduğuna değiniyor. Örneğin Avrupa’da etnik grupların çoğunluğunun teni açık renkli ve renkli gözlere sahipler. Bu da erkeklerin ne tür kadınlardan hoşlandığını gösteriyor.

Ayrıca Avrupa ve Amerika’da eskiden açık tenlilik asalet göstergesiydi. Bu nedenle üst tabakaya mensup kişiler güneş şemsiyelerinin altından başlarını çıkarmazdı.

BENZER YAZILAR

5 Yorum

  2bahar

  Cok gozal bir site

  31 Ağustos 2012 Cevapla
  abuzer

  hiç bir şey

  2 Eylül 2013 Cevapla
  abuzer

  tanışmak

  2 Eylül 2013 Cevapla
  abuzer

  evlenmek aşk bulkmak

  2 Eylül 2013 Cevapla
  ILOYDO :dd

  Bazı kızlara göre en tatlı,en namuslu,en güzel o,tüm erkekler onla ilgileniyor,yani kötü konuşmak istemiyorum ama yemiyoruz güzelim.

  25 Kasım 2013 Cevapla

Bir cevap yazın