Erkeklerin terk etme nedenlerini biliyor musunuz?

- Advertisement -
- Advertisement -

ayriligin_nedenleriİkili ilişkilerde ileriye dönük yapılan bütün fedakarlıkların bir anda yok olup gitmesi elbetteki çok üzücü bir durumdur. hatta ilişkilerde bu tarz sorunların çıkması ilişkiyi bitirme noktasına bile getirebiliyor. Tabi ki bunların hepsinde bir sebep vardır. Birde ilişkilerde sebepsiz çekip gitmelerin nedenleri hakkında hiç düşündünüz mü? Aslında bu sebepsiz ayrılıkların en çok taraf olarak kategorilendirirsek erkekler daha fazla bu işi yapıyor. Peki erkeklerin sebepsiz bırakıp gitmelerinin kendilerine göre bilimsel bir açıklaması var mı?. Kadininevi.com kadın sitesi olarak sizlere bu konu hakkında en geniş açıklamayı sunuyoruz. Tabi çiftler arasında ki gerginliklerin yaşanması normaldir. Bu normallik ilişkileri bitirme derecesine geldiğinde artık iki tarafından kendini sorgulama zamanı gelmiştir.

TERK EDİLME FOBİSİ
Bu korku, çocukluk çağlarında önemli birinin, arkadaşın hatta evcil hayvanın aybı ile oluşabiliyor. Kişi hayatı boyunca kimseye bağlanmıyor. Birini çok severse o kişinin kendisini terk edeceği korkusu ortaya çıkıyor.

TUZAĞA DÜŞÜRÜLMÜŞLÜK FOBİSİ
Bir diğer adıyla “elinin kolunun bağlanmasından korkma” olarak bilinen bu fobinin temeli, daha çok sevilen tarafın kendisini kapana kısılmış hissetmesinden kaynaklanıyor. Elbette bu konuda çevredekilerin “Abi seni de iyice kafesledi” gibi yorumları da etkili.

ONAYLANMAMA FOBİSİ
Bu fobi farklı etnik kökenler, toplumsal sınıflar, şişman – zayıf, uzun – kısa gibi ayrı uçlardaki fiziksel özelliklere sahip çiftler arasında ortaya çıkıyor. Buna göre partnerlerden biri farklı özelliklerinin toplum tarafından onaylanmayacağından korktuğu için ayrlıyor.

SÖMÜRÜLME FOBİSİ
Taraflardan biri diğerinden daha çok seviyor ya da en azından sevgisini daha cömertçe gösteriyorsa diğer taraf bu sevginin onu “sömüreceği” inancına kapılabiliyor. Taraflardan biri aşırı derecede sevildiğini hissederse uzaklaşma eğilimi gösteriyor.

HAYAL KIRIKLIĞI FOBİSİ
Bu fobi partnerlerden birinin sevmekte iyi, diğerinin ise sevme ya da sevgisini gösterme konusunda yetersiz olduğu noktalarda ortaya çıkıyor. Taraflardan biri daha uzun vadede hayal kırıklığına uğrayacağı inancına kapılıyor ve kaçıyor.

KAYBETME FOBİSİ
Bazı kişilerin kaybetme korkusu kazanma hırslarına ağır basıyor. Onlar ilişki için savaşma değil, kaybetme inancıyla kaçma eğiliminde oluyor. Hatta bu kişilerde iş hayatında zorluklarla karşılaştıkları takdirde mücadeleyi hemen bırakma davranışı gözlemleniyor.

GİZEMİ KAYBETME FOBİSİ
Herkesin kendine sakladığı bazı şahsi özellikleri var elbette. Yoğun ve uzun ilişkilerde bu gizem perdesi ortadan kalkıyor. Uzmanlara göre bazıları kendilerine sakladıkları özelliklerin zamanla açığa çıkmasından rahatsızlık duyup uzaklaşıyor.

- Advertisement -
adminhttps://www.kadininevi.com
Webilgi.com forum sitemizile birlikte başlamış oldu internetteki projelerimiz. Yaklaşık 7 yıllık bir forum sitemizden sonra farklı projelerde de kendi imzamızı taşımak adına ERANDEVUAL.Com sitesini ( hastane randevu sorgulama )faaliyete aldık, belirli bir süre tanıtımı ve düzenlemesi ile uğraştıktan sonra yeni projemiz olan Kadınlara yönelik sadece kadınları anlatacak bir site kurmaktı. bunu da özel bir tasarımla kendimize özgü içeriklerle yapmaya başladık Saygılar

Benzer İçerikler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Advertisment

Instagram

Dikkatinizi Çekecek Konular

2020 trend iş kadını giyim modelleri

Yeni yılla birlikte yepyeni bir moda akımı da kendini pazara sunuyor. Kadınlar için hem yaz hemde kış sezonu için bir çok...

Kışlık Gri ve Pembe giyim önerileri

Kış sezonu ile birlikte kadınlar için yazlık kıyafetlerin yerine kışlık ve daha sıcak tutan elbise tercihleri için yerler açılıyor. Birde sizlere...

Kış – Sonbahar kadın giyim önerileri

Sonbahar ve kış mevsimleri için kadınlara özel giyim önerilerinde sizlere çok özel farklı tarzlarda giyim önerileri sunacağız. İşte sizler için 2020...