72

Kadın şişmanlarsa terk ederim anketi

Kadın ve erkek denekler üzerinde yapılan bir araştırmada ortaya çıkan sonuçlar erkeklerin kadınların dış görünüşüne oldukça fazla önem verdiklerini gösteriyor. Öyle ki kadınlarla birliktelikleri boyunca kadının şişmanlaması yani kilo alması erkeğin ayrılık sebeplerinden biri haline geliyor. Kadınlarda bu durum karşısında kendilerince çözümler bulmak ve vücutlarını korumak için çaba sarf etmek zorundadırlar.Ayrıca bu anketin en temel konularından biride cinsellik ile ilgili olanıydı. 7000 civarında erkek ve 1500 civarında kadın üzerinde yapılan bu anket gerçeğe yakın sonuçlar elde etmemize yardımcı olmaktadır. Bu nedenle özellikle kadınların hem cinsel hayatlarında hemde evlilik hayatların fazla kilolara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunu sadece erkekler için düşünmek yerine kendi sağlığımız içinde düşünmemiz gerekmektedir. Alımlı ve çekici bir kadın olmak için fazla kilolardan uzak durmalıyız.

 

İşte o anket:

–  Erkeklerin yüzde 34’ü ciddi bir ilişki düşündükleri kadının sadık olması gerektiğini söylerken, kadınlarda bu oran yüzde 27. Erkeklerin yüzde 19’u kadının zekasını birinci sıraya koyuyor. Kadınlarda bu oran sadece yüzde 7.

Yüzde 72: Aldatmam
–  Erkeklerin yüzde 66’sı evliliğe inanıyor. Yüzde 20’si inandığı halde “Bana göre değil” diyor. Kadınların ise yüzde 77’si evliliğe inanıyor. İnanmayanların oranı sadece yüzde 7.
–  Erkeklerin yüzde 48’i “evlenilecek” kızlarla çıktıklarını söylüyor. Kadınlarda “evlenilecek” erkeklerle çıktıklarını söyleyenlerin oranı yüzde 45.
–  “Karınızın bilme ihtimali olmasa aldatır mısınız” sorusuna erkeklerin yüzde 36’sı “Hayır, etik olarak karşıyım”, yüzde 36’sı “Hayır, onu çok seviyorum” yanıtını verdi. Yüzde 19’u suçluluk hissederek aldatacağını söyledi. Kadınlarda ise “Aldatmam” diyenlerin oranı yüzde 85’ken, “aldatırım” diyenler yüzde 15’te kaldı.
–  Erkeklerin yüzde 40’ı, kadınların 40 yaşından sonra güzelliğini kaybettiğini söylüyor. Kadınların ise yüzde 30’u erkeklerin hiçbir zaman yakışıklılıklarını kaybetmediğini dile getiriyor.

Facebook’a gizli bakış
–  Kadınların yüzde 86’sı “Erkek arkadaşınız şişmanlarsa onu terkeder misiniz?” sorusuna “Hayır” cevabını veriyor. Erkeklerin ise yüzde 53’ü kız arkadaşları şişmanlarsa onu terk edeceklerini söylüyor.
–  Erkeklerin yüzde 6’sı kız arkadaşlarının e-posta veya facebook hesaplarına gizli gizli giriyor, kadınların ise yüzde 9’u.
–  Kadınların yüzde 42’si sevgililerinin, eski kız arkadaşlarıyla Facebook üzerinden arkadaşlık kurmasına karşı. Erkeklerde bu oran yüzde 29.
–  “İnternet üzerinden karşı cinsten biriyle tanıştınız mı?” sorusunda kadınların yüzde 35’i, erkeklerin ise yüzde 34’ü “evet” cevabını veriyor.

Yarısı cilt bakımı yaptırıyor
–  Erkeklerin yüzde 37’si başkalarının arabalarıyla ilgili ne düşündüğünü umursuyor.
–  Yüzde 51’i içtikleri içkinin ne kadar maskülen olduklarının kanıtı olduğunu düşünüyor. Maskülen erkeğin içeceği sorulduğunda ise yüzde 35’i bira, yüzde 28’i viski cevabını veriyor.
–  Yüzde 49’u düzenli olarak cilt bakımı yaptırdıklarını söylüyor.

Erkekler ağlar mı?
–  İnternetten alışveriş yapıp yapmadıkları sorulan erkeklerin yüzde 55’i “hayır” cevabını veriyor.
–  Yüzde 38’i en iyi giyinen erkeklerin İtalyanlar olduğunu düşünüyor. Bunu, İngiliz, Amerikalı ve Fransızlar takip ediyor.
–  Erkeklerin yüzde 38’i kadınların en çok karın kaslarına baktığını düşünüyor. İkinci sırada ise kollar ve göğüs var.
–  “Erkekler ağlar mı” sorusuna ise, yüzde 36’si “gerçek erkekler ağlar ama yalnızca gerçek trajedilere ya da ölüme” diyor. Yüzde 31’i “evet”, yüzde 29’u “kimsenin görmeyeceği yerlerde” yanıtını veriyor.
– Yüzde 22’si işyerinde en az bir kez tacize uğradığını söylüyor.
–  Yüzde 52’si kadınların parayı fazla önemsediğini düşünüyor.
–  Erkeklerin yüzde 52’si ise bir iş arkadaşını dövmek istiyor.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın