Lazerle Vajinal ( Cinsel Organ ) Gençleştirme

Yapılan bir çok klinik araştırma ve toplumsal görüşler nihayetinde ortaya çıkan sonuçta kadınların bir çoğu vajinal bölgelerinde rahatsızlık duymaktadırlar.www.Kadınınevi.com olarak kadınların bu tarz rahatsızlıklarına ameliyatsız,ağrısız bir çözüm yolu bulmaktır. Vijinal bölgedeki tüylenme, şekil bozukluğu, kokusu gibi durumlar rahatsız etmenin en büyük etkenleridir.Tabi bu durum yaratılış itibari kadına verilmiştir. Bu durumu düzeltmenin yolu ise Tıptan geçmektedir. Lazerle bu sorun ortadan kaldırılıyor ve çok kıs bir sürede yüksek oranlı başarı sağlanmaktadır. Tedavi süresi kısa ve kendini toparlamanızda çok kısa bir süre almaktadır. Ameliyat gibi uzun süreli bir zaman dilimi söz konusu değildir.Düşünsenize bir kadın kendi cinsel organından şikayet etmesi normal midir? sorusuna ise verilecek en doğru cevap kesinlikle evettir. Belki bazı kadınlar için hiç bir anlam ifade etmeyebilir ama genel anlamda bakıldığında coğunluğu rahatsız etmeyi başarmış durumdadır.

Kadının kendi genital yapısından rahatsızlık duymasına neden olan sıkıntılar nelerdir ?

Sıklıkla kadınlar arasında genitalinin dış görünümünden yani şeklinden ,tüyünden,kokusundan ve renginden şikayet etmektedir.İlk bakışta görülen dış genital organlarda bunlar küçük dudaklar ve mons pubis adını verdiğimiz genital kubbe vardırki bunlarda şekilsel sorunlar ve tüyler vardır .Dudakları araladığımızda ise kızlık zarı sonrasında vajina ve rahim ağzı vardır.Kadın vajınasının gevşekliğinden, kuruluğundan veya akıntısından rahatsızlık duyabilir.

Kadınlar için anne olmak çok güzel ve aynı zamanda oldukça zahmetli bir işlem. Bazen çile şeklini alabilen bu sürecin ardından eğer eylem gerçekten oldukça zahmetli gelişmişse bebek annenin vajinal kanalından dışarı çıkarken bu bölge anatomisini bozmaktadır. Oluşan pelvic taban zarlarındaki yırtılmalar sarkmalara vajina ağzında açılmalara neden olmaktadır.

Bu problem bir çok kadın tarafında rahim sarkması olarak bilinmektedir.Dünya literatüründe ise vajinal rexasyon sendromu olarak tanımlanmaktadır.Hepimizinde bilindiği gibi bu sorun bazen cinsel yaşamı etkilemektedir. Bu durum bazen kadını etkileyerek orgazm sorunlarına veya hissedememe problemlerine neden olurken bazende erkeği etkileyerek cinsel organının vajen tarafından iyice sarılmadığını veya yeterince sıkı olmadığını ifade ederek tatmin olmakta zorlandığından şikayet etmektedir.

Bu durum eşlerin birbirini anlayamadığı hallerde evliliği yıpratmaktadır. Böyle bir şikayet mevcutsa eşler bir arada görülmeli jinekolojik muayneyi takiben hastalara pelvimetri ismini verdiğimiz basınç ölçme cihazları ile vajen içi basınç veya pelvic basınç kaydedilmelidir.

http://www.kadinlarkulubu.com/portal/wp-content/uploads/2011/11/Vajina-estetik-Ameliyati.jpg

Ancak bu yolla tanı güvenilirliği sağlanabilmektedir.

Hasta tanı aldıktan sonra Jinekolojik lazer uygulamalarından vajinal sıkılaştırma veya gençleştirmeden bahsedebiliriz. Sevgili hanımlar bu metod ağrısız anestesizi almadan ayaktan uygulanabilir herhangi bir yan etkisi olmayan sadece vajinal kollajenizasyonu yani doku kalitesini artırarak dokuyu sıkılaştıran bir yöntemdir. İşlem sonrası istirahat ağrı veya kesici ihtiyacı oluşmamaktadır yani işlem sonrası medikasyon gerekmemektedir. İşlem sonrası cinsel perhiz ise sadece iki hafta olup oldukça tolere edilebilir bir süreçtir.işlem esnasında anestezi lokal dahi gerekmemektedir. işlem sonrasında istirahat gerekmez herhangi bir yan etkisi yoktur.tedavi süresi 25 dakikadır.İşlem sonrası komplikasyon görülmemiştir.

İşlemin Avantajları

İşlem öncesi hazırlık gerektirmemesi
İşlem esnasında antibiotik ,ağrı kesici ihtiyacı olmamaktadır
Başarı oranı yüksek
Ayağa kalkış süresi kısa
Tekrarlabilirliği kolay
Ayaktan bir uygulama olması nedeniyle anestezi,infeksiyon,red riski yok

Sonuç

Lazer vajinal sıkılaştırma (lazer vaginal thightining) oldukça güvenli ve etkili bir yöntem
Perineometrik ölçümler tedavi başarısını belirlemede objektif bir ölçüt
Pek çok kadının hayatını pozitif yönde etkileyeceği bir gerçek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir