56

Metabolizmayı en kolay hızlandırmanın yolları – Zayıflamanın anahtarı

Yaz geldi çatı ve havalarda ısınmaya başladı. Şimdi artık kışın yoğunluğunu ve kalınlığını üzerimizden atmanın zamanı geldi.Kış ayları boyunca alınmış kiloları vermek için biz kadınlar bir çok alternatif program dahilinde diyetler uyguluyoruz. Tabi bazı durumlarda kilo vermek hiçte o kadar kolay olmuyor.Bu sorunun en büyük noktası ise Metabolizmanın hızlanmıyor olmasıdır yani yakma işleminin yapılmıyor olmasıdır. Metabolizmanın vücudunuzda birikmiş fazla yağların hızlı bir şekilde erimesi demek olduğundan metabolizmayı hızlandırmanın en kolay 7 yolunu sizlere açıklamaya çalışacağız. Kadininevi.com kadın sitesi hanımların fazla kilolarla kabus yaşamasına izin vermeyecek ve işte sizlere o muhteşem 8 yol

İşte siz hanımlara metabolizmayı hızlandırmak için yapmanız gerekenler:

1. yol Kas yapın:

Kas kütleniz ne kadar fazlaysa, yağ yakma kapasitesi ve yediklerinizi yakma hızınız o kadar iyi olur. Kasları yağı yakan fabrika gibi düşünüyoruz ve bu fabrikaya ne kadar çok işçi alabilirseniz o kadar çok yağ yakma gerçekleşiyor. Bu durumda kas kuvvetini artıran egzersizlere ihtiyacınız var.

2. yol Yeşilçay için:

Bazı araştırmacılara göre, günde 4-5 fincan içilen şekersiz yeşil çayın metabolik hızı artırmaya yönelik etkisi var. Yüksek tansiyon veya hipertiroidiniz yoksa, hemen denemeye başlayabilirsiniz.

3. yol diyetlerden uzak durun:
Hızlı kilo vermek uğruna uzun süreli yapılan şok diyetler, özellikle de yüksek proteinli ve çok düşük kalorili olanları, vücuttan kas ve su kaybına sebep oluyor. Kas azalınca metabolizma hızınız düşüyor.

4. yol Bol su tüketin:

Metabolizmanızın doğru ve verimli şekilde çalışması, yediklerinizin sistemli şekilde yakılıp oluşan atıkların atılabilmesi için vücudumuzun en büyük yardımcısı su.

5-Baharatları artırın:

Baharatların ve bitki köklerinin metabolizmayı yüzde 1-2 de olsa etkileyebileceği belirtiliyor. Yemeklerde bol baharat kullanarak, hem tuzu azaltın hem de yağı düşük tutup baharatla lezzeti dengelemeye çalışın.

6. yol Öğün sıklığını artırın:

Besin seçimlerinizde kalori veya protein hesabı yapmak, tek başına doğru değil. İhtiyacınız olan besinleri gün içinde bölerek yediğinizde 3 ana öğün ve 3 doğru ara öğünle, vücudunuzun daha fazla enerji harcamasını sağlayabilirsiniz. En önemli kural her öğünde protein olması ama bu kural karbonhidrattan vazgeçmek anlamına gelmiyor. Etler ana öğünler için iyi seçim olmakla birlikte ara öğünler için süt, yoğurt, badem, peynir, ayran, ceviz, fındık da iyi protein kaynaklarıdır.

7. yol İçecekleri kontrol edin:

Aldığınız her kalorinin fazlası yağ olarak depolanır. Vücutta yağ arttıkça metabolizma hızınız yavaşlar. Kalorileri sadece yemekle almadığımızı unutmayın. Sıvı kalorilerin daha hızlı emilip daha hızlı yağa dönüşme etkisi var. Özellikle alkollü ve şekerli içeceklere dikkat edin.

8. yol Egzersiz düzeni oturtun:

Hızlı bir metabolizma için kas kütlesini artıran egzersizin önemli olduğunu söylemiştim ancak aynı zamanda vücut yağını azaltabilmek de çok önemli. Bunun için yürüyüş, yüzme, bisiklet gibi yağ yakmayı başlatan tarzda egzersizlere yönelin

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın