72

Seksi Olmanın veya Görünmenin yeni Kuralları

Seksi olmak artık baştan sona değişti. Bildiklerimizin hepsi unutuldu ve yeni yılla birlikte artıka rayışlar arasında seksilik yada seksi görünmek için yapılanları duyduğunuzda sizde kendinizi yeniden çevireceksiniz. Seksi olmak karşı cinsi etkilemek, varlığınızı hisettirmek ve sizi istemesini sağlamaktır. Bu durumda giyim, bakışlar, hareketler veya herhangi bir durum seksi olmanızı sağlayabilirdi. ama yeni gelen kurallara göre bu işler artık bu şekilde olmuyor ve özellikle hanımların seksi olmak için bu yollara sıklıkla başvurdukları görülmüştür. Kadininevi.com kadın sitesi olarak bizlerde sizler için seksi olmanın yeni kurallarını araştırdık ve sitemiz aracılığıyla siz değerli konuklarımıza sunuyoruz. Bir kadının seksi olması için yapması gerekenleri 6 maddede topladık ve en önemsediğimiz madde ise 6. maddedir. Yani kendinizi ifade etme olayıdır. Çünkü kendini ifade etmek başlı başına en güzel seksi olma kuralıdır.

1. Diyet yapmak seksi değil
Otomatiğe bağlanmış “diyetteyim” cevabı artık hiç ilginç ya da seksi değil. Kendini tanıyıp nelerden kilo aldığını, nelerin bünyeye iyi geldiğini bilmek, yani bilinçli bir tüketici (yiyici!) olmak çok daha seksi. Hele güzel bir yemekte masaya oturup rejim münasebetiyle sadece salata ısmarlayıp başkalarının yemeğini tırtıklamak çok anti-seksi!

2. Yeni 40’lar
Jennifer Aniston’un 90’lı yıllardaki Friends dönemini hatırlayın. Ne kadar şirin ve komikti.Ünlü oyuncu şu anda 40 yaşında, hatta birkaç ay içinde 41 olacak. Ve bu haliyle her zamankinden seksi. Kendinden daha emin, özgür ve üretken. Üstelik gayet fit. Çok beğenilen saçları sanki daha parlak, vücudu daha seksi ve gülüşü daha çekici. Her ne yapıyorsa, işe yarıyor.

3. Kendi kokunu keşfetmek
Başkasının önerdiği parfümü almak artık iyi fikir değil. Belki sadece denemek evet, ama almak? Koku dediğimiz mesele, önemli ve dolayısıyla ciddiye alınmalı. Gözlükleri takıp ciddi bir tavır takınmaktan bahseden kim? Araştırmak, aramak, bulmak, denemek, emin olmak lazım. Yoksa binlerce yeni ürün arasında kaybolmak ya da kişiyi tamamlamak yerine, sabote edecek bir parfümde karar kılmak o kadar kolay ki… Koku bir işaret, bir iz ve “sen”dir!

4. Gerçek hobi sahibi olmak
Bunu yüksek sesle kim söyleyecek ve hatayı düzeltecek diye yıllardır bekliyoruz. Kitap okumak, müzik dinlemek, sinemaya gitmek hobi değildir. Bunlar zaten hepimizin zevkle yapması gereken ve yaptığı şeyler! Artık gerçek hobilerden bahsedelim lütfen. Tutkuyla bağlandığın, merakla izlediğin, her detayını öğrenmeye çalıştığın, her zamanki uğraşlardan farklı, seni mutlu eden, stresini alan şeydir hobi. Gerçek bir hobi sahibi olmak seksidir.

5. Seksi mekanlar yaratmak Söz konusu; gece kulübü, bar ya da restoranlar değil. En çok vakit geçirdiğimiz bir mekana seksi (ya da bir sonraki başlığımız yeni romantik olduğuna göre) ya da romantik bir dokunuş katmak kişiye iyi geliyor.Tüylü ve tatlı objeler; ya da kırmızı kalpli yastıkları boş verin. Siz bundan çok daha iyisini yapabilir, yaşadığınız mekana kendi seksi ‘imzanızı’ atabilirsiniz.

6. Kendini ifade etmek
Madonna bunu yıllar önce söylemişti; “Express Yourself“ diye az bağırmamıştı. Ne var ki belki de biz, o sahnede Jean Paul Gaultier korsesi içinde şarkı söylerken tam olarak ne demek istediğini anlamamıştık. Şimdi artık biliyoruz; kendini ifade etmek kesinlikle önemli ve çok çekici bir şey.

BENZER YAZILAR

1 Yorum

    Kadinstyle.com

    Seksi modelden fitness ile mükemmel bir forma sahip olmanın 3 altın anahtarı.

    7 Kasım 2013 Cevapla

Bir cevap yazın