Sigaranın kadınlarda göğüs sarkmasına neden olduğunu biliyor muydunuz?

Sigaranın zararlarını saymakla bitirmek neredeyse imkansız bir hal aldı. Canlarım siz siz olun sigaradan uzak durun. Kendi güzelliğinize ve sağlığınıza önem veriyorsanız kesinlikle sigaradan uzak durmanız gerektiğini de iyi görmeniz gerekmektedir.Kadınlarda ki göğüs sarkmasına neden olan ve yıllarca böyle bilinen çocuk emzirmenin aslında göğüs sarkmasına neden olmadığı sigaranın göğüs sarkmasına daha çok neden olduğu görülmektedir. Bu araştırmalar neticesinde gözler önüne serilmiştir.Göğüslerin sarkmasında emzirmeden çok başka faktörler etkili oluyor. Doğurulan ve emzirilen her çocukla göğüsler sürekli sütle dolup boşalsa da elastik yapılarını kaybetmedikleri müddetçe fazla sarkma da görülmüyor.Sigara elastin adı verilen ve cilde esneklik kazandıran bir proteinin yapısını bozuyor. Bu nedenle sigara içen kişilerde deri esnemek yerine sarkıyor.

Göğüslerinde sarkmasında uygun sütyen takmama da önemli rol oynuyor. Bu nedenle hamilelikte veya hamilelik harici dönemlerde uygun bedende ve kaliteli sütyen kullanmak gerekiyor.

Emzirme döneminde sütle dolan göğüsler emzirme kesilince elbette bir anda eski haline dönmüyor. Uzmanlar bu dönemde göğüs kaslarını harekete geçirecek egzersizler yapıldığı takdirde sarkma yaşanmayacağını vurguluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir