91

Ünlülerin Yaz diyetleri ( Yeni Diyet Tarifleri )

yaz-diyetiYaz diyeti kadınların en çok ihtiyaç duydukları diyet türleridir. Çünkü yaz aylarında ihtiyaç olan fazla kiloların yada vücutta ki fazla kısımların atılmasıdır. Tatil zamanı olduğundan deniz keyfini hüsrana uğramadan ve kendimize küsmeden yapabilmemiz için vücudumuzun güzel bir şekilde forma girmesi gerekiyor. İşte bu nedenle sizlere Ünlülerin yaz diyetlerini yeni diyet tarifleri olarak sizlere aktarıyoruz. Kadininevi.com kadın sitesinin bu çalışmasını çok beğenecek ve gerçekten destekleyeceksiniz.

işte sizlere yaz diyet tarifleri

ALKALİ DİYETİ
Ünlü Takipçileri: Elle Macpherson ve Gwyneth Paltrow
Ne içerir: Sağlıklı bir yaşam için en uygun pH dengesini oluşturmak gerektiğini savunuyor. Düşük asitli gıdalar ile beslenmenin gerekliliğini anlatıyor. Yiyeceklerimizde 20/80 oranında asit olmalı diyor.
Ne yenir: Lahana, ıspanak ve pazı gibi yeşil yapraklı sebzeler, antik tahıllar, avokado, zeytinyağı ve hindistan cevizi gibi sağlıklı yağlar, zencefil, zerdeçal.
Ne yenmez: Asit oluşturan şeker, kahve, süt ve rafine karbonhidrat ( beyaz ekmek, makarna, alkol ve hayvansal protein). Limon ve elma sirkesi gibi ağızda asit tadı bırakan yiyecekler.
Tehlikeleri ve olası yan etkileri: Birçok gıdayı hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.

ATKİNS DİYETİ
Ünlü Takipçileri: Catherine Zeta Jones, Jennifer Aniston
Ne içerir: Düşük-karbonhidrat rejimidir. Un, şeker ve patates gibi karbonhidratları yasaklar ama protein ve yağları serbest bırakır sağlar.
Ne yenmez: Bazı meyve ve sebzeler de kısıtlanır.
Tehlikeleri ve olası yan etkileri: Olası kardiyovasküler etkiler.

DETOKS DİYETİ
Ünlü takipçileri: Beyonce ve Tania Zaetta
Ne içerir: Birçok kuralı vardır ama asıl amaç zehirli toksinleri vücuttan atmaktır.
Ne yenir ne yenmez: Diyet boyunca sadece günde 6-10 bardak limon, ağaç şurubu, acı biber, tuz, bitkisel çay ve su karışımı içilerek yapılır.
Tehlikeleri ve olası yan etkileri: 1 hafta -10 gün içinde yemek yenmeyeceği için hızlı kilo kaybı hasta yapabilir.

ZONE DİYET
Ünlü takipçileri: Brad Pitt, Renee Zellweger.
Ne yenir ne yenmez: Amerikalı biyokimyacı Barry Sears tarafından yazılan kitaptaki meşhur formüldür. Sırasıyla, karbonhidrat, protein ve yağlardan, günlük “40:30:30” oranında alınmasını savunur.
Tehlikeleri ve olası yan etkileri: Kabızlık, kötü nefes, mide krampları, bulantı.

BEŞ FAKTÖR DİYETİ
Ünlü takipçileri: Jessica Simpson, Alicia Keys
Ne içerir: Beş haftalık planda, beş malzeme ile beş öğün yemek içerir. Diyet bir haftada en az 25 dakika boyunca, 5 kez egzersiz gerektirir. Diyette bir gün “ödül günü” izni bulunuyor.
Ne yiyebilirsiniz: Protein, iyi yağlar, sağlıklı karbonhidrat, lif ve şekersiz içecek.
Tehlikeleri ve olası yan etkileri: Kişinin yemeği seçtiği gıdanın türlerine bağlıdır. Ancak yenilen gıdalar irrasyonel ya da tehlikeli tutumlara yol açabilir.

HCG DİYETİ ve ZAYIFLAMA AŞISI
Ünlü takipçileri: Brithney Spears, JWOWW (Jenni Farley) , Jennifer Love Hewitt ve Oprah .
Ne içerir: Zayıflama aşısı ile birlikte uygulanan HCG Diyeti 500 kalorilik bir diyettir.
Ne yiyebilirsiniz: Elma, çilek, portakal ve limon hcg diyeti sırasında sizin en iyi yardımcınız olacak demektir.Tavuk ve balık ise protein diyetinizin temelini oluşturur. Marul, domates, ıspanak ve diğer çeşitli sebzeler size gerekli lif ve vitaminleri sağlayacaktır.
Önerilen yiyeceklerin dışında bulunan yiyecekleri, kalorilerinin düşük olması koşulu ile doktorunuza danışarak tüketebilirsiniz. Sığır eti yağsız olduğu taktirde ve sık olmadıkça kullanabilirsiniz. Piştikten sonra ve öncesinde tüm yağları yiyecekten uzaklaştırmanızda fayda var.
Tehlikeleri ve olası yan etkileri: Hormon dengesinin doktor tarafından çok iyi ayarlanması gerekir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın