Vajinal genişlemenin ve şekil bozukluğunun nedenleri?

Vajinal genişleme ve cinsel organlarda ki şekil bozuklukları ile ilgili olarak söylenebilecek çok şey vardır. Özellikle kadınlar da bu durum doğum yani hamilelik sonrası ortaya çıkmakta ve zamanla bir kaç doğum bu olayı gözler önüne sermektedir. www.kadininevi.com kadın sitesi olarak kadınların bir çoğu bu durumu fark etmedikleri normal bile karşılayabiliyorlar. Oysaki durum hafife alındığı kadar basit değildir. Cinsel hayatınızın devamlılığı ve sizin kendinize olan güzellik kurallarına göre bu duruma el atmanız gerekmektedir. Peki Vajinal genişlemeyi nasıl anlayacağız?.Vajinal bölgede ki şekil bozukluğuda nedir nasıl şeklin bozulduğunu anlarız gibi sorularınıza ise kısa ve net bir şekilde edindiğimiz bilgiler doğrultusunda cevap vermeye çalışalım.

Vajinal anatomi veya şekli neden bozulur?

Kadınlar vajinal dokularını sıklıkla zor doğum eylemlerinde ve tekrarlayan düşük,ileri hafta bebek kayıpları nedeniyle uygulanan vajinal müdahalelerde bozabilirler.

Vajinal genişlemeyi nasıl anlayabilirler?

Hastaların en sık başvuru şikayeti,genelikle tuvaletlerini yaparken ellerine pütürlü bir doku geldiğini söylerler bazende eşleri onlara doğumdan sonra vajenin eskisi gibi sarmadığinı ifade eder.Daha ileri aşamalarında idrar kaçırma veya ıkınınca vajen (girişinde) ağzında açılma olduğunu farkedererek gelebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir