97

Zayıflama diyeti: Muzla hızlı zayıflama

Zayıflama konusunda japon kadınınlarının alternatifsiz olarak tercih ettikleri Muz diyeti ile kendilerini hem formda tutuyorlar hemde istemedikleri kiloları kolayca verebiliyorlar. Diğer diyet programları gibi sert ve kuralcı değil.Muz diyetinin en güzel tarafı ise istediğiniz fit vücuda kavuşmanın en pratik yolu. Muz diyetini biraz daha geliştiren japon eczacı kadın kocasına uygulamak için Muz diyetini yendien ele alıp geliştirdi. Çok kısa bir sürede istediği sonucu alınca bu diyetle ilgili püf noktaları paylaşmaya başladı. Canlarım kadininevi.com kadın sitesi olarak bu diyet hakkında bilmeniz gerekenleri araştırdık ve bir çok farklı kaynaktan derleyip sizlere sunuyoruz. Tabi yinede tavsiye olarak kesinlikle uzman diyetisyenlere danışmadan bu diyet programlarına dahil olmayın. Sağlığınızı düşünüyorsanız tavsiyelere kulak asmanız sizin için en doğru olanıdır.

İşte o muhteşem diyetle birlikte uygulamanız gereken program

Sabah Muz Diyeti, son derece basit bir diyet programı…
1. Kahvaltıda sadece muz yiyip ve oda sıcaklığında su tüketiyorsunuz.
2. Daha sonra öğle, akşam, ara öğünde akşam 8’e kadar dondurma, süt ürünleri, alkol, akşam yemeğinden sonra tatlı yememek koşulu ile sevdiğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz.
3. Dikkat etmeniz gereken ise; yemeklerle birlikte her zaman oda sıcaklığında su tüketmek…
4. Bir çok popüler diyet programında eksik olan egzersize bu diyet programında önem verilmiş.
5. 8’den sonra bir şey yememeniz gerekiyor.
Muz diyeti nasıl kilo verdiriyor?

Hızlı kilo verdiren diyetler programlarından farklı olarak muz diyeti nasıl faydalı olabiliyor? Bir teoriye göre muzdaki Enzimler sindirimi hızlandırarak bağırsaklar tarafından besinlerin daha çabuk emilimini sağlamakta.

Bir başka bir teori ise, tokluk hissi yaratan bir tür lif içeren muzun, yağ yakılmasını hızlandırmasına dayanmakta. Sadece gıdalar soğuk yenildiği zaman etkili olan bu lif, muz, patates, tahıllar, kuru baklagillerde de bulunmakta.

Bu liften muzun içeriğinde 2-4 gr bulunmakta. Muz ayrıca, Sağlıklı beslenme ve diyet programlarının çoğunda besleyici olarak yer almakta.
Muz diyetinde sonuç ne olur?

Muz diyeti ile zayıflarken öğlen, akşam, ara öğünler için listeye ihtiyacınız yok. Kilo vermekiçin ihtiyacınız olan şey hareket ve kalori koolü yapmak. Sağlıklı kalmak için de sağlıklı besinleri tercih etmelisiniz. Akşam saat 8’den sonra bir şey yememek iyi bir öneri.

Bu diyet 1 ayda 7 kilo verdiriyor…

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın